Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Továbbra is kéri a stadiont a kormánytól a sepsiszentgyörgyi önkormányzat

Továbbra is kéri a stadiont a kormánytól a sepsiszentgyörgyi önkormányzat Kovászna megye

A kormány egyszer Sepsiszentgyörgynek adta, majd visszavette a Stadion utcai sportbázist. Most ismét reményteljes a város számára a bukaresti felállás, ezért ismét magáénak szeretné tudni a létesítményt.

Hirdetés
Hirdetés

A sportbázis megszerzésére irányuló határozattervezetet és annak előzményeit Antal Árpád polgármester a csütörtöki tanácsülésen ismertette a városatyákkal. Mint mondta, 2018 decemberében az akkori kormány átutalta a város közvagyonába, azonban következő évben a Kovászna, Hargita és Maros Megyei Románok Civil Fóruma procedurális hibákra hivatkozva (pl. hogy az átadásról szóló határozattervezet nem szerepelt a kormányülés eredeti napirendjén, illetve nem volt elég hosszú a közmeghallgatás) megtámadta a kormányhatározatot.

Fotó: Fitness Tribe Egyesület

Az azt megsemmisítő bírósági döntés 2024-ben vált jogerőssé, a város pedig ismét széttagolta a különböző fejlesztések érdekében összevont területeket, és visszaadta az államnak a sportlétesítményeket (focipályát, sportcsarnokot, sportszállót). Azonban miután a bukaresti döntéshozók és a helyi önkormányzat kitartanak azon szándékuknál, hogy a sportbázis Sepsiszentgyörgyé legyen, tanácshatározattal ismét kérik az átadására vonatkozó kormányhatározatot.

Civilszervezetekkel együttműködve

Más ügyben is kéri és elvárja az önkormányzat, hogy a kormány rendelkezzen: meg kell szüntetni a Bánki Dónát utcai sportkomplexumot, a központi piac környékére ugyanis van egy rendezési terve a városnak, új létesítmények (inkubátorház, parkolóház stb.) épülnének ott. Egy sportlétesítményt azonban csak akkor lehet megszüntetni, ha másikat épít helyette a város, ám ez is megtörtént: a Csíki negyedben, Szépmezőn új sportpályákat adtak át az elmúlt évben, és elkészült a sportiskolának szánt komplexum is a volt kisstadionban.

A szociális szolgáltatások cselekvési tervét azokkal a civilszervezetekkel kivitelezi a város, amelyek szerepet vállalnak a különböző okok miatt hátrányos, kiszolgáltatott vagy nehéz helyzetben levő emberek gondjainak megoldásában. Ilyen a Diakónia Keresztyén Alapítvány, a Caritas segélyszervezet, a Máltai Szeretetszolgálat, a Vöröskereszt, az Esély Egyesület. Többek között olyan új szolgáltatásokat is felvállal az önkormányzat, mint a családi erőszak esetén mozgósítható csapat felállítása, telefonos segítségnyújtás gyermekek és szülők számára, a tűzeseteket elkerülésére füstjelzők kiosztása a rászorulóknak, védőnői hálózat létrehozása, mobil csapat a fogyatékosok ellátására, tájékoztató-központ az idősek és hozzátartozóik számára.

Fotó: Tuchiluș Alex

Enyhítettek a szigoron

Egy határozattal lazítottak a tanácsosok a 3,5 tonnánál nehezebb áruszállító gépjárművek parkolására, behajtására és közlekedésére vonatkozó szabályzaton, miután a polgármester szerint is „túl szigorúra sikeredett”. A közmeghallgatás ideje alatt nem, csak utána derült ki, hogy néhány tekintetben nem életszerű. A jövőben tehát a korlátozások nem vonatkoznak a különböző közintézményekhez tartozó járművekre (tűzoltóság, rendőrség, hadsereg), valamint az Építők, Păiuș David, Oltmező utcákban az áruszállító autók is megközelíthetik az ott levő cégek székhelyeit, anélkül, hogy ezért különdíjat fizetnének.

Jóváhagyták az Országos Lakásügynökség által fiataloknak épített bérlakásokra vonatkozó igénylések prioritási sorrendjét is. 2024. december végéig 126 kérést tettek le az önkormányzathoz, ebből 66 formailag helytelennek bizonyult, a többiről döntöttek, tudtuk meg.

Címlapfotó: Nagy D. István

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás