Ha mar allatot tartani szegyen a mai vilagban akkor csak a mutragya marad a novenyekre, nincs mas mit ratenni. Mar sajat magunk sem pottyanthatunk a noveny tovere, mert a zunyijo tiltja
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az Erdélyi Múzeum Egyesület Agrártudományi szakosztálya, a Sapientia marosvásárhelyi karának kertészmérnöki tanszéke, a LAM Alapítvány és az EME sepsiszentgyörgyi fiókja negyedik alkalommal fogott össze egy célért: hogy teret adjon az agrártudomány, az erdészet, kertészet és tájépítészet terén jeleskedő oktatók, hallgatók tudományos eredményei ismertetésének. Mint azt elöljáróban dr. Bíró Boróka, az EME szentgyörgyi fiókjának elnöke közölte, a rendezvény idén is a Magyar Tudományos Akadémia által meghatározott mottóhoz illeszkedik: Tudomány – út a világ megismeréséhez.
Dr. Nyárádi Imre, a tanulmányi központ igazgatója nézetében az EME agrártudományi szakosztályának meg kellene izmosodnia, hiszen az orvosi és gyógyszerészeti ágazat ezres tagságához képest alig félszázan vannak. Mielőtt még a szakdolgozatok szerzői bemutatták volna kutatásaik eredményét, a rendezvényen dr. Nyárádi méltatta elődjét, az idén 85. évét betöltő korábbi szakosztály-elnököt, jelenlegi választmányi tagját, dr. Farkas Zoltán Andrást, akinek már csak a publicisztikai tevékenysége is maradandó értéket jelent, az Erdélyi Gazda főszerkesztőjeként több mint 300 tanulmány közlőjeként kikerülhetetlen a szakterületén.
A tanulmányi központ igazgatója fontosnak látta még népszerűsíteni azt az Erasmus+ projektet, melynek keretében a kezdeményező makói szakközépiskolával, a gödöllői Szent István Egyetemmel, illetve a zentai (Délvidék) Pro Scientia Naturae Alapítvánnyal az intelligens növényházakra, e-farmingra vonatkozó, több szinten (szakiskolai, technikumi, egyetemi) használható tananyagot fejlesztenek a 4.0 munkacímű uniós projekt keretében.
Sürgető már most megkezdeni az okos gazdálkodást művelni tudó munkaerő kiképezését, mert jelenleg minden hazai tanintézet messze áll ettől a területtől, bár a jövő egyértelműen az okos növénytermesztés irányába mutat.
Végül az egész napos konferencia alatt terítékre kerültek olyan témák, mint a növényekkel szembeni emberi vakság, a hazai nemesítésű kenderfajták összehasonlító vizsgálata, Kézdivásárhely környékének revitalizációja, új oltóanyagok hatása szójafajtákra, a csapadékvíz kérdésköre a Szent Anna-tó kráterében.
Ha mar allatot tartani szegyen a mai vilagban akkor csak a mutragya marad a novenyekre, nincs mas mit ratenni. Mar sajat magunk sem pottyanthatunk a noveny tovere, mert a zunyijo tiltja
A termoteruleteink ugy sem kepesek eltartani itthon a kisgazdasagokat sem, nemhogy egy fiatal egyetem utan gazdalkodni kezdjen, hogy majd veszen egy darab foldet es megmuveli abbol etlenhal az tuti.
Van egy par nagygazda, azok leuraljak itthon a termoteruleteket es kesz.
A modernizacio csak rosszat hoz vegso soron, azert mert ha eddig megtermelt zoldsegmennyiseg helyett tizszer tobbet tudhasson termelni, a szakertelem mellett egy csomo mutragyat is kell hasznaljon, vegyszereket, melyekre a modernizalas elott penze biztosan nem lett volna ra. Iztelen, de mutatos zoldseg lesz boven, aztan meg csodalkozunk, hogy minden betegseg utoler bennunket.