A kisebb tüzeket be kell vinni a tűzoltókhoz , minden apróságért nem kell zaklatni őket .
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Olvasónk hívta fel a figyelmet, hogy hatékonyan lehet kéménytüzet oltani jelentős mennyiségű ecettel. Utánajártunk a dolognak, és kiderült, hogy ezt a módszert alkalmazzák egyes település önkéntes lánglovagjai is: korábban a Hargita megyei, gyergyócsomafalvi önkéntesek is beszámoltak arról, hogy a kéménytűznél hatékony az egyszerű háztartási ecet használata. A „recept” szerint, ha kigyullad a kémény, akkor a legközelebbi kéményajtón 2–3 liter ecetet kell beönteni, ez megfékezi a lángokat.
Tolvaj Marius, a Kovászna megyei tűzoltóság szóvivője is ismerte az eljárást, ugyanakkor hangsúlyozta, a hivatásos tűzoltók nem használják ezt.
– Ez egy népi praktika. Az ecet alkoholtartalma miatt fellobbanó lángok a kéményben hamarabb kiégetik a lerakodott koszt, kitisztítja a kéményt ez a módszer, így már nem lesz, ami tovább égjen. Szokták használni a kémények takarítására is. Mi azt javasoljuk, hogy évente legalább egy alkalommal szakcéggel végeztessék el a kémények kitakarítását – összegzett Marius.
A kisebb tüzeket be kell vinni a tűzoltókhoz , minden apróságért nem kell zaklatni őket .
Az ecetes tuz oltas mar nagyon regi . Falu szinten az a baj , hogy nem kapunk egy olyan szakembert aki a kemenyek takaritasaval foglalkozik !
Kell venni egy kéményseprő „drótot”, egy kis tükröt ezekkel nagyjából bárki ki tudja pucolni a kéményben levő lerakódások jó részét. Ezen felül ellenőrizni kell, hogy a kémény vakolása is rendben legyen. Ez már nagyban segít a kéménytüzek elkerülésében.
A legjobb, ha az ember belefektet és leszigeteli a kéményt, mivel az üveg vagy kőzetgyapott nem ég.
Hogy az ecet mi mindenre jó! Például a foltok eltávolítására Csabi barátom hideg ecetes ollót javasolt.
Hivatalos tüzoltok is használták nállam az ecetet
Kevés olyan háztartás van ahol literszámra álljon az ecet . Esetleg ősszel , eltevéskor .