Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„Háromszék számos településén vannak a csíksomlyóihoz hasonló telepek. Tabutémának számítanak az itt lévő, sok esetben törvénytelen, bezsúfolt építmények, amelyek bármikor lángra lobbanhatnak. Ezeket valaha ellenőrizte-e a tűzoltóság?” – tette fel a kérdést egyik olvasónk. Tolvaj Marius, a Kovászna megyei tűzoltóság szóvivője elmondta, magánszemélyek esetében a hivatásos lánglovagok leginkább tanácsokkal, javaslatokkal szolgálhatnak. „A hivatásos katonai tűzoltók csak feljelentések, a tűzvédelmi szabályok be nem tartásáról érkező jelzések alapján végezhetnek ellenőrzéseket a lakóbizottságoknál, magánszemélyeknél” – magyarázta.
Kifejtette, magánlakások, -gazdaságok esetében az adott település polgármestere – a fennhatósága alá tartozó önkéntes tűzoltók delegálásával– ellenőrizheti a tűzvédelmi előírások betartását. Tóth-Birtan Csaba sepsiszentgyörgyi alpolgármester ennek tükrében rámutatott, Sepsiszentgyörgyön például nincs önkéntes tűzoltóság.
– Ahol felszerelt, hivatásos tűzoltóság működik, ott nem is kötelező az önkéntes alakulat létrehozása. Mi megpróbáltuk ugyan a dolgozóinkat az önkéntességre biztatni, de nem motiváló az az összeg, amit a törvény ilyenkor megenged, hogy fizessünk nekik. Úgy gondolom, ha volna húsz önkéntesünk, akkor is meghaladná a lehetőségeinket az ellenőrzés, hiszen a városban 30 ezer lakás van, ennyihez kéne ellátogatni – mondta.