Új iskolai módszerek elsajátításával venné fel a harcot a korai iskolaelhagyás ellen a sepsiszentgyörgyi Csutak Vilmos Pedagógusok Háza.
Az Erasmus+ program keretében megszerzett tudást és tapasztalatokat arra használják fel, hogy a pedagógusok olyan módszereket sajátíthassanak el, melyek bevetésével elérik, hogy a gyerekek örömmel járjanak iskolába, ugyanakkor arra biztatják a tanárokat, hogy szervezzenek minél több iskolán kívüli tevékenységet, kapaszkodókat is nyújtanak ezeknek a programoknak a szakszerű és biztonságos lebonyolításához.
Szőcs-Torma Katalin projektfelelős elmondta, abban bíznak, hogy hosszú távon hozzájárulnak ahhoz, hogy csökkenjen a korai iskolaelhagyás, javulnak a diákok eredményei, és az elfogadás szintje a közösségekben.
Oda kell eljutnunk, olyan oktatás-nevelést kell nyújtanunk a tanintézetekben, hogy a gyerekek szívesen, örömmel járjanak oda. Ehhez képest jelenleg gyakran ennek éppen az ellenkezőjével szembesülünk, országszinten magas a korai iskolaelhagyás aránya, tehát a gyerekek nem mennek szívesen iskolába, és egy idő után egy részük egyáltalán nem megy – részletezte a pedagógus.
Hozzátette, erre a problémára az jelenti a megoldást, ha a tanárok útmutatót, módszereket kapnak arra, hogy olyan hangulatot tudjanak teremteni az óráikon, hogy a gyerekek jól érezzék magukat. Ehhez még arra is szükség van, hogy a közösségeken belül legyenek egymással elfogadóak, ne történhessen meg, hogy valakit kiközösítenek például a családi háttere miatt. Minderről elméletben eddig is sok szó esett, ám most konkrét módszerek, eszközök elsajátítására összpontosítanak.
Az iskolán kívüli tevékenységeknek, melyek hétköznapokon délután, hétvégén vagy a vakációban zajlanak, szintén nagy szerepük van a csapatépítésben, az inklúzióban. A tanárok egy része eddig is rengeteg ilyen tevékenységet szervezett, őket az elméleti háttérrel megerősítik abban, hogy jó úton járnak, ugyanakkor lépésről lépésre megtanítják a szervezést és a lebonyolítást, hogy elkerüljék az esetleges buktatókat, baleseteket.
Arra buzdítjuk a tanárokat, hogy vállalják ennek a felelősségét, a pluszmunkát, mert megéri, egy kiránduláson sokkal többet tanul a gyerek a hegyekről, mintha az osztályban meghallgatja a hegyekről szóló leckét – mutatott rá az intézmény munkatársa. Kifejtette, eddig 19 képző vett részt a projekt mobilitásain, a tanultak alapján két képzést akkreditáltattak, és egy jóváhagyásra vár. A következő öt évben azokra a háromszéki tanintézetekre fókuszálnak, melyek az iskolaelhagyással és az elfogadás hiányával küzdenek, az ott oktató pedagógusok vesznek majd részt külföldi tapasztalatcserén. <<
A sok ingyenélő a pedagógusok házától, jobb lenne ha felvenné a seggét a fotelból és visszahúzna tanítani!
Ilyen módszer, olyan stratégia és a pedagógus fizet minden kurzusért! Hol van az, hogy a saját pénzeden képezd magad?! Sok olcsóbb és hatékonyabb kurzus akad, de az nem kreditpontos, mert nem csecsedés😂
Iskolaelhagyás volt és lesz! „Az újmagyarok” csak szaporodnak! Se munkahely, se óvoda, sem iskola! Segélyest istállom! Jő az uniótól a pótlék, a fapézz, a csomág😂 Szervezzenek ezeknek tiiim bildinget, ha ekkora szakemberek! Mutassák is be a pozitív oldalát a munkájuknak!!!! Lehetne a projektjük címe „Erasmus Borat hazájában”🤣