Év végéig beüzemelik az okoskukák többségét, de a lakosság mentalitásának is változnia kell
Ez évben 100, jövőre további 41 okoskukát állítanak működésbe Sepsiszentgyörgyön Az ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Múlt héten adták át a gidófalvi templomban felújított falképeket az egyházközségnek, ott a viszonylag ép újszövetségi jelenetek mellett a Szent László-legenda ábrázolását is felfedezték (bár csak igen töredékesen tudták részleteit rekonstruálni), azt megelőzően pedig az oklándi unitárius és a marosvásárhelyi református vártemplomban kerültek elő hasonló képsorok. Ezek után is meglepő, sőt szenzációs leletnek minősül a Nagyajtán felfedezett, viszonylag jó állapotú részlet – mondta Jánó Mihály. Ezt a 20. században ugyan már látták, majd náddal rögzített kátránypapírral letakarták, és újra lefestették, mert protestáns templomban nemkívánatosak a képek. Egyébként a szakember szerint minden Szent László-freskó különlegesen érdekes, mert azok nem sablonra készültek, különféle festőműhelyek festették őket, jelen esetben valószínűsíthető, hogy egy oklándi mester munkájáról van szó.
Eddig a glóriás Szent László arcát és egy-két ló fejét azonosította egy-egy kutatóablakban Szakács Tamás restaurátor. A jövő héten a Székely Nemzeti Múzeum régészei is megkezdik az ásatásokat.
A 15. században épült nagyajtai unitárius templomra 2017-ben uniós pályázati forrásból sikerült másfél millió eurós finanszírozást szerezni, a templom, a torony, a várfalak, bástyák és a környezet teljes rendbetételét 2021 júniusáig kell befejezni.