A rabszolgamunkára fogottaknak itt segítenek visszailleszkedni a társadalomba
A sepsiszentgyörgyi hajléktalanszállón a megszokott ügymenettől eltérően most sürgős...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Elkészült az új híd Barátos határában, a korábbi, életveszélyes átkelőt lebontották, helyébe Kovászna Megye Tanácsa és Barátos község önkormányzata közösen épített új betonhidat. Az átadást tegnap délben tartották, a munkanap ellenére sokan fontosnak tartották kijönni az ünnepségre.
„A férjem gyakran járt ezen a hídon traktorral, utánfutóval, mindig féltem, hogy mikor fog a vízben kikötni, életveszélyes volt főleg azoknak, akik járművel haladtak át rajta” – idézte fel a híd korábbi állapotát Gazda Marianna, helybéli lakos.
Márpedig a mezőgazdasági gépeknek át kell jutni a Kovászna patakán, hiszen a barátosi gazdáknak mintegy 600 hektárnyi termőföldjük van a patak másik oldalán, és kevés olyan család van, amely nem jár erre. Fontos átkelőhely nemcsak a barátosiaknak, de a környező település lakóinak is, használják a borosnyóiak, zágoniak, papolciak is. Az előző híd több mint ötven évvel ezelőtt épülhetett, annyira régen, hogy a falubeliek nem is emlékeznek rá, hogy mikor adták át. Az utóbbi években már nagyon megrongálódott, félő volt, hogy előbb-utóbb áldozatot követel. Kovászna Megye Tanácsa és Barátos község önkormányzata közösen finanszírozta az új híd felépítését, a munkálatok értéke százezer euró, fél év alatt készült el vele.
Az új híd avatóünnepségén szép számban vettek részt a helybéliek, de eljöttek a környező települések elöljárói is. „Hálaadás és együtt örvendezés napja a mai, régi álom vált valóra, kivitelezéséhez jószándék, tenni akarás és összefogásra volt szükség” – fogalmazott Tánczos Ferenc Szabolcs, Barátos község polgármestere, aki nemcsak azoknak köszönte meg a híd felépítését, akik támogatták, hozzájárultak az építéshez, hanem a helyi gazdák türelmét is, azt kérve tőlük, hogy kíméletes haszonélvezői legyenek a hídnak.
„Megígértük, megcsináltuk! Az igénytől a valóságig elég göröngyös az út, de ahol van helyi kezdeményezés, jó közösség, cselekvő elöljárók, ott a problémák nagy részét meg tudtuk oldani. Lehet, nem olyan gyorsan, mint szerettük volna, de jó szándékkal, türelemmel sok településen eljutottunk a megvalósításig” – mondta el az ünnepségen Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke, aki arról is beszélt, hogy közösséget csak lelkes emberekkel és jó ügyek szolgálatával lehet építeni. Az elkövetkezőkben is megkeresik községről községre azokat az ügyeket, amelyet közösen meg tudnak valósítani, tette hozzá.
Barátos községben korábban Orbaiteleken építettek új hidat, de az orbaiszéki polgármesterek szolidaritásának köszönhetően sikerült megmenteni az iskolát is, amikor az épületnek beszakadt a teteje, az elkövetkezőkben pedig a régi iskola épülete újul meg, sorolta a tanácselnök, aki gratulált a helybélieknek.
Az ünnepségen áldást mondott Bóné Barna református lelkipásztor, majd a barátosi fúvószenekar gondoskodott a jó hangulatról.
Gy. T. E.