A koszorú negyedik gyertyáját is meggyújtják
A Jézus eljövetelére való várakozás és lelki felkészülés időszakának vége felé tartu...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Hivatalos Közlönyben nemrég megjelent 2019/5090-es miniszteri rendelet értelmében a 2020–2021-es tanévre kizárólag azok a középiskolák kapnak engedélyt líceumi osztály indítására, amelyek a 2019. június–júliusi érettségi vizsgákon 0 százalék fölött teljesítettek, tehát legalább egy tanulójuk sikeresen diplomázott. Azok az iskolák, ahol egyetlen egy végzős diák sem szerezte meg az érettségi diplomát a nyári pótvizsgákon, nem kérhetnek engedélyt kilencedik osztály indítására.
Kiss Imre, Kovászna megye főtanfelügyelője lapunknak elmondta: „A rendeletben megfogalmazottak egyelőre nem érintik Kovászna megyét, hiszen nálunk 0%-os iskola nincs, vannak alacsony százalékok, de a nullát mindenképpen meghaladják”. Hozzátette, mivel ez a rendelet csak líceumi osztályok indítására vonatkozik, abban az esetben, ha ez a helyzet fennállna, a szakközépiskolák csak a líceumi osztályokat veszítenék el, de továbbra is indíthatnának szakosztályokat. „A szaklíceumokat így visszaminősítenék szakiskolákká, ahol a diákok szakképesítést ugyan kapnak, de nem tanulnak négy évig az érettségiért, ha az úgy sem sikerül a végén” – magyarázta a főtanfelügyelő.
A kézdivásárhelyi Apor Péter Szakközépiskola egyébként alig ugrotta meg a nulla százalékot, hiszen összesen hat diáknak sikerült az érettségi vizsgája, a nyári időszakban is csak egy végzős diák szerzett diplomát.
Bartok Barbara