Olcsóbb lett a vagyonmegosztási pereskedés
A mindent átfogó dráguláshullám elkerülte a vagyonmegosztási perek költségét, egy tö...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A pénzügyminisztérium szerint rekordösszeget, 46,6 milliárd lejt utalnak az idei állami költségvetésből a helyi költségvetéseknek, ez 22,4%-kal több, mint 2018-ban, és a helyi költségvetések összbevételének 60,5%-át teszi ki. A begyűjtött jövedelmi adó 100%-ban a helyi költségvetés bevételét képezi, ez 22,2 milliárd lej a tavalyi 71,5%-hoz (15 milliárd lejhez) képest.
A helyi költségvetéseknek utalt összegek kiszámításánál a következő tételekkel dolgoztak: megyei tanácsok legalább 400 lej/lakos (a tavalyi 250 lej/lakoshoz képest); municípiumok, városok, községek 1200 lej/lakos (a tavalyi 750 lej/lakoshoz képest), ennyi pénzük soha nem volt az önkormányzatoknak – mondják Bukarestben.
– Ez szép, csak kár, hogy nem igaz – cáfolta Antal Árpád. – Valóban 3,6 millió lejjel többet kap a város, mint tavaly, csak azt az apróságot nem népszerűsítik, hogy „rányomták” az önkormányzatokra a szociális rendszer teljes finanszírozását, ami Sepsiszentgyörgy esetében nagyjából tízmillió lej. Így amiről ők azt mondják, hogy pluszpénz, az konkrétan 6,5 millió lejes veszteséget jelent – foglalta össze a sepsiszentgyörgyi polgármester, aki szerint ez alkalommal nincs szó arról, hogy a székelyföldi városokat „büntetnék”, a számok máshol is hasonlóak, a különbség esetleg a veszteség méretében lehet.
A nagyvárosok szövetségének polgármesterei kilátásba helyezték: ha a tervezet így marad, a kormány épülete elé vonulnak tüntetni.