Kézdivásárhelyen egy idegen busz ütötte ki a biztosítékot
Kézdivásárhelyen rendbontás nélkül zajlik a szavazás. A főtéren ugyan feltűnt egy Pr...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Nem annyira tömbházakat, mint inkább sorházakat szeretne a városban látni Antal Árpád, állítása szerint hosszú ideje hadakozik azért az úgynevezett ANL-s lakásokat építtető Országos Lakásügynökséggel, hogy a Konstancán és Ozsdolán is egyforma típusú blokkok helyett sorházak építését (is) finanszírozza.
Szentgyörgyön 2010–12-ben épültek ANL-s lakások, amikor még 300–400 igénylőt jegyeztek a várólistákon. Akkor még afölött folyt a vita, hogy ne legyen mindegyik tömbház egyformán ronda színezésű, így a csendőrség mellett épülő későbbiek már szebbek, színesebbek lehettek, de arról nem tudja meggyőzni a polgármester az ügynökséget, hogy ne csak ilyen típusblokkokkal tervezzen jövőt – tudtuk meg. Az igénylők azóta megfogyatkoztak, más lehetőségeket találtak, kicserélődtek.
Sajnos tömbházépítés finanszírozására nincs kiírva európai pályázat, egy sorházakból kialakítandó lakótelep pedig 15–20 millió eurónyi befektetést jelent, ennyi pénze pedig nincs a városnak.
A magas lakásárakról szólva viszonyítási alapként egy statisztikát ajánlott figyelmünkbe a polgármester: eszerint mindig az adott városbeli átlagfizetést és lakásárakat véve alapul Kolozsváron 114 hónapi bérből lehet megvenni egy lakást, Brassóban egy hasonlóért 92,5, Marosvásárhelyen 95,4, Szentgyörgyön 82,5 hónapot kell dolgozni. „Sokszor csak a negatív dolgokat látjuk” – kommentálta Antal a borúlátó hozzáállást. <