Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Új útvonallal bővül a Székelyföldi Bringás Vándortábor

Új útvonallal bővül a Székelyföldi Bringás Vándortábor Kovászna megye

Negyedik évada elé néz a Székelyföldi Bringás Vándortábor, mely eddig közel 800 diákkal ismertette meg testközelből Székelyföld természeti és kulturális értékeit, egyúttal közösségi élményben részesítve őket.

Hirdetés
Hirdetés

Gombos Zoltán, a Bringás Vándortábor útvonalfelelőse és Zsigmond József programkoordinátor hétfőn sajtótájékoztatón értékelte ki a múlt évet, közölte az idei újdonságokat. Tavaly 11 csapat összesen 250 résztvevője bringázott az ajánlott útvonalakon, három év alatt  mintegy 800-an tekertek végig Kovászna és Hargita megyében. Legtöbben az anyaországból jelentkeztek be, egyesek ismételten is, de még New Yorkból is akadt jeelntkező az Aktív Magyarországért felelős államtitkárság támogatásával szervezett bringás táborokba.

Gombos Zoltán és Zsigmond József, a felelős szervezők. Fotó: Tuchiluș Alex

Idén 25 csoportot indítanának a szervezők, Erdély egész területéről várják  a csoportokat, osztályokat, egyetemi hallgatókat, hiszen jó hangulatú és tartalmas, csapatösszerázóként is működő programot szerveztek. Jelentkezni itt lehet.

A bringás vándortábor nagyon jó alternatívája a hagyományos nyári táboroknak, hiszen a 49 000 forintos részvételi díj ellenében hat napra, hét éjszakára szállást és ellátást kapnak a diákok.

A magyarországiak után, akik közül sokan kétszer is bejelentkeznek, a legtöbb résztvevő háromszéki. Néha ők maguk is meglepődve fedezik fel a közeli vidékek eddig ismeretlen arcát – biciklin másképp tárulkozik ki a táj, mint autóból, buszból, vonatból.

Fotó: Bringás Vándortábor

A túrák nagy előnye, hogy a szervezők a vezető-kísérő tanárok válláról minden adminisztrációs terhet levesznek, a csoport mellé kísérőt biztosítanak, a csomagokat külön szállítják, és a résztvevők nagyobb biztonsága érdekében – ahol lehet – elkerülik a nagy forgalmú országutakat. A biciklizéshez pedig mindenki megkapja a szükséges felszerelést: láthatósági mellényt, kulacsot, sisakot. Szimultán akár négy osztály is járhatja a vidéket, hiszen a szervezők egyszerre 100 jól felszerelt biciklit tudnak biztosítani.

Ahhoz, hogy a pedagógusok csoportkísérők lehessenek, el kell végezniük egy képzést (ennek ára 250 lej), de minden táborba kísért osztályért 150 000 forint támogatást kapnak, illetve ők maguk ingyenesen vehetnek részt. Eddig 44 erdélyi pedagógus végezte el ezt a felkészítőt, melyet idén is megszerveznek Marosvásárhelyen és Sepsiszentgyörgyön. Eddig 44 erdélyi pedagógus végezte el ezt a felkészítőt, melyet idén is megszerveznek Marosvásárhelyen és Sepsiszentgyörgyön. 

Míg közösségi életre tanít, digitálisan méregtelenít

A túrák átlagos hossza 280 km, a résztvevőknek 3000 méter szintkülönbséget kell leküzdeniük, de ez eddig mindenkinek sikerült – tudtuk meg. Nyáron reggeltől estig lehet bringázni, nem megerőltető még a Sepsiszentgyörgy és Kézdivásárhely között oda-vissza egy nap alatt teljesítendő 80 km sem. Az útvonal eddig így nézett ki: Sepsiszentgyörgy – Zágon – Kézdivásárhely – Nyerges-tető – Csíksomlyó – Csíkszentimre – Barót – Sepsiszentgyörgy.

Fotó: Bringás Vándortábor

Mindenütt helyi látnivalók is részei a programnak, de most azok kedvéért, akik annyira megszerették Székelyföldet, hogy megint jönnének, alternatívaként beiktatták a Sepsiszentgyörgy – Gidófalva – Csernáton – Torja – Csíkszentsimon – Barót – Vadas-tető – Sepsiszentgyörgy kört, amely a Szent Anna-tó, a Mohos tőzegláp és a Vargyasi-szoros meglátogatását is magába foglalja.

Egynapos kirándulás: ízelítő a vándortáborból

Annak felmérésére, hogy ki milyen fizikai állóképességgel rendelkezik, illetve mire lehet számítani a bringás vándortáborban, jó alkalmat nyújtanak az egynapos, de szervezők által biztosított kísérő nélküli ingyenes kerékpáros osztálykirándulások. Ezekre is mostantól lehet jelentkezni a sport43.hu oldalon.

Címlapfotó: Bringás Vándortábor

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás