Tamás Sándor: Rajtunk, magyarokon múlik, hogy a nacionalista Tîrnoveanu mandátumhoz jut-e Háromszéken (X)
Elkezdődött a 2024-es szuperválasztási év második félidője. Háromszék felkészült jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A jelölteket bemutató Tamás Sándor azt mondta: volt, ahol haláleset, volt, ahol az Országos Feddhetetlenségi Ügynökség (ANI) „méltatlan” ítéletei miatt kellett megválniuk korábbi polgármestereiktől. Elmondta: Nagyborosnyón, Erdély-szerte példátlan módon sikerült megegyezni az Erdélyi Magyar Szövetséggel (EMSZ), és úgy véli, hogy ezzel visszaszerzik a polgármesteri széket. Arra a kérdésre, hogy mit kapott cserében az EMSZ, hogy visszaléptette a jelöltjét, Tamás azt mondta: listáját mindenki megtartotta, szabad a verseny, a választás után megbeszélik a hogyan továbbot. Kérdésre válaszolva hozzátette: nem osztja az EMSZ álláspontját, miszerint cserében visszaléptethették volna az RMDSZ jelöltjét Hidvégen, mert az – saját felmérésük szerint – „nyilvánvalóan jobban áll”, mint az EMSZ-é, és ez a szeptember 27-ei számokban is „biztosan látszani fog”.
Tăraş Silviu történelemtanár 12 éve dolgozik az adminisztrációban, két éve megbízott polgármesterként vezeti Kököst, „tudja, hogy mire vállalkozik”. Azt mondta: „jó helyzetben van”, mert elődje, Sánta Gyula, akit az ANI állított félre, megkötötte a 17 millió lejes szerződést a csatornázásra és a 2,5 millió lejest az iskola felújítására, neki „csak” be kell fejezni a projektet. Tervei között szerepel, hogy nappali központot hozzon létre a jelentős számú idős polgárnak, és emelje az oktatás minőségét például azzal, hogy – akár saját alapokból – finanszírozza, válasszák szét az összevont osztályokat.
– A gyerek szocializációja otthon, saját közösségében kell megtörténjen, mert amelyik fiatal négy vagy nyolc évre elmegy a településről, annak fellazulnak a kötődései, és nem biztos, hogy visszatér szülőfalujába – mondta Tăraş.
Nincs aszfalt, nincs víz, nincs csatorna, a középületek le vannak romolva. Első körben ezeket kell megoldani – sorolta Kanyó Antal vállalkozó. A nagyborosnyói polgármesterjelölt szerint erre van esély, hisz odaáll a munkához a helyi EMSZ és a megyei RMDSZ is.
Marti István, aki Bartók Ottó „leléptetése” után vette át a község vezetését, több megvalósítást is felsorolt: bevezették a vizet az iskolába, és bekerítették az épületet, hidakat javítottak, rendbe tették a Dózsa-szobor körüli teret. Célja, hogy folytassák Csernátonnal közösen az 1,5 millió eurós csatorna- és vízhálózat-kiépítést, kijavítsák a régi óvoda épületét.
Jancsó Ernő megbízott polgármester Gidófalván, ahol „volt nagy zaj, és most sincs csend”, előválasztással került a jelölt pozícióba. Húszesztendős tapasztalata van a közigazgatásban, egy fiatal csapat segítségével „új útra” szeretné helyezni Gidófalvát. A községi utak le lesznek aszfaltozva, 1100 mezőgazdasági parcellát ingyenesen telekkönyveztetnek, új kultúrotthont építenek Angyaloson – ígéri.
Lemhényben szintén előválasztással nyert lehetőséget indulni Jénáki Csongor, aki 15 évig volt egészségügyi asszisztens Olaszországban, ebből 12 évet a „mintaautonómia” Dél-Tirol fővárosában, Bolzanóban élt, de „a szíve hazahozta.”
– Bízom benne, hogy hasznosítani tudom azt a vidékfejlesztési modellt, amit volt alkalmam megismerni Dél-Tirolban. Oktatás és a kultúra, gazdaság és mezőgazdaság, turizmus – erre építheti jövőjét a felsőháromszéki község – összegezte Jénáki.