Kézdivásárhelyen újra Szilveszter Szabolcs az alpolgármester
Kézdivásárhely képviselő-testülete november 4-től, hétfőtől immáron teljes létszámba...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Grüman Róbert, Kovászna Megye Tanácsának alelnöke a pályázatot ismertető konferencián, csütörtökön elmondta, a szociális vagy társadalmi vállalkozás fogalma viszonylag új Romániában. Mindegyik ilyen jellegű vállalkozás valamilyen társadalmi ügyet képvisel, küldetése van, rámutat a hiányosságokra, a problémákra, és működése által megoldást kínál ezekre. „A vállalkozás jogi formája lehet szövetkezet, hitelszövetkezet, alapítvány, egyesület, önsegélyzőpénztár, mezőgazdasági vállalkozás, föderáció és szövetség. Ezeket a jogi formákat a megyei munkaerő foglalkoztató ügynökség által lehet elismertetni mint szociális vállalkozást”– emelte ki az alelnök.
Az úttörő Civitas egyesület képviselője, Bákai Magdolna az elmúlt évek tapasztalatait számos sikeres példával szemléltette, Vass Mária, a Kovászna Megyei Szociális Ellátási és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság vezetője a szociális szolgáltatások és a társadalmi vállalkozások összekapcsolásáról beszélt, az előzmények, terepismeret fontosságára hívta fel a figyelmet Kolumbán Gábor, a Civitas Alapítvány igazgatótanácsának elnöke.
Cristina Toma, az Aktív Polgárság Erőforrás Központ képviselője a Social Economy StartUp projekt menetét ismertette. Az európai uniós projekt újonnan induló, fenntartható szociális vállalkozások számára nyújt vissza nem térítendő finanszírozást. A helyi közösség és a gazdaság fejlődését összekapcsoló projekt során 120 személy vehet részt vállalkozói képzésen, majd a 17 legjobb üzleti ötlet egyenként 100 000 euró finanszírozást nyer, ezáltal 85 új munkahelyet teremtve a térségben. További részletek a www.cetatenieactiva.ro honlapon.
(Kovászna Megye Tanácsának sajtóirodája)