Szakács László marad az alpolgármester Baróton
Megalakultak a szakbizottságok, valamint újra Szakács Lászlót választották Barót alp...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Miközben más erdővidéki községekben a korszerű szennyvíztisztító állomások egyelőre csak az elképzelések szintjén, esetleg tervrajzokon léteznek, addig Bardoc községben immáron a másodikat vették át kedden, helyi vezetők, a tervezők, kivitelezők és számos érdeklődő jelenlétében.
Balázsi Dénes polgármester 2013-ban, a község első szennyvíztisztítójának átvételekor ugyanazon a helyen állt, ahol most, és ígéretet tett arra, hogy a Bardocot és Erdőfülét kiszolgáló állomás- és szennyvízhálózat megépítésével a munka nem áll meg, folytatják azt azért, hogy Olaszteleknek és Székelyszáldobosnak is legyen csatornahálózata, ülepítőállomása. Három év után az újabb nagymérvű munkálatnak is a végére értek, kész lett a második derítőállomás is, melyet az első közvetlen közelében építettek meg. Ugyanakkor a község másik két faluját szolgáló szennyvízhálózat is elkészült.
– Ünnepi pillanat ez a mai, nemcsak azért, mert átvehetjük a második tisztítóállomást, hanem azért is, mert elmondhatjuk, hogy községünkben a szennyvíz-csatornarendszer teljesen ki van építve, nem csupán a főutak, de a mellékutcák mentén is – fogalmazott.
Elmondta, a most átvett állomást a Környezetvédelmi Alaphoz 2010-ben benyújtott pályázat révén tudták megvalósítani, a munkálat értéke 7 656 286 lej volt (hozzávetőleg 1,7 millió euró), melynek 25%-át a helyi költségvetésből kellett fedezzék.
A derítőállomás mellett ebből a pénzből Olaszteleken 8,7, Székelyszáldoboson pedig 5,7 kilométer hosszúságban fektettek le csatornát, és némileg pluszkiadást jelentett az, hogy az állomásnál megtisztított vizet nem vezethették a közeli Kormos-patakba – lévén, hogy folyása mentén alább van a Barótot vezetékes vízzel ellátó állomás –, azzal a Vargyas-patakig kellett elmenjenek.
A munkálat egyéb, kisebb költségeit is részletezte az elöljáró, majd köszönetet mondott a baróti Nagy Józsefnek, az Országos Környezetvédelmi Ügynökség volt elnökének, Tamás Sándornak, a megyei tanács elnökének a pályázat elindításában, lebonyolításában nyújtott segítségükért, György Zsolt és Török Attila tervezőknek, valamint a sepsiszentgyörgyi Install-All Kft.-nek a szakszerű kivitelezésért.
Török Attila ezután az állomások működéséről, szerkezetéről ejtett szót, elmondva, hogy a derítők egymástól függetlenül is el tudják látni feladataikat, gyakorlatilag mindenből kettő van a telepen, ha egyik ülepítőben valami meghibásodna, a másik átveszi a szerepét.