Lehet folytatni a sepsiszentgyörgyi bicikliút építését
Tavaly több ponton is megakadt az Olt védőgátján futó sepsiszentgyörgyi bicikliút ép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
100 év címmel szervezett történelmünk fontosabb eseményeire való többállomásos megemlékezést tegnap az Erdélyi Magyar Néppárt a Szemerja-Görgő közbirtokossággal és a szemerjai református egyházközséggel karöltve. Nem véletlenül időzítették pont szeptember 13-ra, hiszen a második bécsi döntést követően (1940) ezen a napon vonultak be a magyar hadsereg katonái Sepsiszentgyörgyre.
A tulajdonképpeni ünnepi momentumot megelőzően a városvégi, Csíki utcai benzinkúttól indulva futók és biciklisek együtt érkeztek a Bod Péter Megyei Könyvtár elé, ahol az EMNP képviselői, hagyományőrző huszárok és a fúvószenekar az Erdély-indulóval fogadta őket. Majd Bálint József, az EMNP Kovászna megyei elnöke lépett mikrofonhoz, kifejtve, hogy bár vannak történelmi pillanatok, melyeket másként élünk meg mi, magyarok és másként a mellettünk élők, igényünk van a gondolat szabadságára, és büszkék vagyunk múltunkra.
Cserey Zoltán történész, sepsiszentgyörgyi városi tanácsos alapos részletességgel rajzolta meg annak a napnak a hátterét és történéseit, amelynek ünneplésére végső soron összegyűltek: az 1940-es bécsi döntés után Sepsiszentgyörgyre érkező magyar katonákat díszmagyarba öltözve várta a lakosság, a politikai fordulatot hatalmas elégtételként élték meg a háromszékiek, illetve az akkor 2 és fél milliós lakosú Észak-Erdély mintegy 56%-nyi magyarsága. A megemlékezés ünnepi perceit csak az autók zavarták, noha arra a félórára a rendőrségnek le kellett volna zárnia a forgalmat a könyvtár előtti szakaszon.
A könyvtártól a szemerjai református templomhoz vonultak az ünneplők, ahol megkoszorúzták a világháborúkban elesett hősök emléktábláját, majd a Pacén meggyújtott őrtűzzel zárult a megemlékezés, melyen mintegy ötvenen vettek részt. <<