Zángattak Fotosmartonoson, egy rossz szellemnek sem volt maradása
Viccnek indult, néphagyomány lett a fotosmartonosi zángatás, melynek gyökerei a két ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az idei, sorrendben immáron 14. faluünnepen (a tavalyi elmaradt) a szervező polgármesteri hivatal igyekezett színes programmal kirukkolni. A központban szólt a zene, az iskolaudvaron pedig felsorakoztak a főzni vágyók, többek között a helyi Harmónia Kórus tagjai, az önkormányzati testület és helyi tűzoltók készítették a bográcsba valót, a martonfalvi Molnár Ede juhász pedig túrós puliszkát készített. Az idei falunapokra is eljöttek az anyaországi testvértelepülések, Cserszegtomaj és Noszvaj küldöttségei, élükön Bartha Gábor (Cserszegtomaj) és Bóta Géza (Noszvaj) polgármesterekkel. A vendégek idén is kóstolóval érkeztek, jóféle pálinkákat és borokat hoztak, utóbbiból egész hordóval.
Bartha Gábor kérdésünkre elmondta: az idei faluünnepre kézműves borokat, többek közt cserszegi fűszerest is hoztak, ami nagy népszerűségnek örvendett a helyiek körében. Az elöljáró hozzátette, erős a kapcsolat a két település közt, hiszen a dálnokiak legutóbb április végén, május elején vettek részt a cserszegi falunapokon, ahol az ottaniakat elbűvölte az itteniek kürtőskalácsa, szilvapálinkája és birkapörköltje.
A dálnoki faluünnep központi eleme a színpad volt, ahol Bangyán Sándor megbízott polgármester köszöntötte az egybegyűlteket, hangsúlyozva, hogy a falunapokra úgy tekintenek, mint a megnyugvás, megbékélés idejére, amikor hazajönnek az elszármazottak és újra találkoznak a rokonok, ismerősök.
Az elöljáró megköszönte Bartók Ede Ottó tisztségéből felmentett polgármesternek az eddig munkásságát, és ígéretet tett, hogy lehetőségeihez mérten ő maga is igyekszik tenni a község fejlődéséért.
Az ünnepségen tánccal és énekkel léptek fel az 1–4. osztályosok, továbbá az 5. osztályosok is, előbbieket Nyircsa Klára, Zsögön Erika és Szőcs Zsuzsa, utóbbiakat Benkő Anna készítette fel.
Fellépett a Harmónia Kórus, és az előadásuk végén köszönetük jeleként emléklapot adtak át Bartók Ede Ottónak, amiért polgármestersége alatt támogatta őket, s hasonló oklevelet adtak Bangyán Sándor újonnan kinevezett pogármesternek is. Bartók Ede Ottó elmondta, hogy amiket a községért tett, az a munkája volt, ez volt a dolga, amit sajnos a román törvénykezés nem engedett, hogy folytasson, de meggyőződése, hogy ettől függetlenül Dálnok fejlődése nem áll meg.
A faluünnep keretében a brassói, kézdivásárhelyi és sepsiszentgyörgyi Történelmi Vitézi Rend, valamint a helyi önkormányzat és testvértelepülések küldöttségének részvételével koszorúkat helyeztek el a művelődési háznál, a Dózsa György- és Dálnoki Miklós Béla-emlékplaketteknél. A dálnoki napok további részében koncertek zajlottak, utcabál és tűzijáték zárta az ünnepet.