Nem a jutalomért, hanem az adás öröméért lelkesednek a gyermekek
Ötödik alkalommal hirdette meg a Máltai Szeretetszolgálat sepsiszentgyörgyi szerveze...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Háromszéken nem jelentettek a rendőrségen internetes zaklatást vagy más visszaélést, ennek ellenére a szülőknek kötelességük fokozottan figyelni gyerekeik virtuális életét – vélik a szakemberek. Országos szinten, a 14 évnél idősebb gyerekek 90 százaléka jobban ért az internethez, mint szüleik, a szülők 13%-a pedig majdnem semmit nem tud gyerekük internetes tevékenységéről – derül ki a rendőrség országos felméréséből. Ez pedig számos veszélyt rejt magában, így a szülők beavatkozása a kiskorúak virtuális életébe nagyon fontos.
Kopacz Zsolt, az egyik középiskola informatikusa szerint a gyerekek sokkal tájékozottabbak a virtuális világban, mint a tanárok vagy akár a szüleik, viszont ha veszélyes helyzetbe kerülnek, nem tudják egyedül megoldani. Ezért nagyon fontos a bizalom a szülő és gyerek között, valamint a felügyelet.
– A gyerekek ismerik a különböző közösségi oldalakat, alkalmazásokat, és mivel életük nagy része online zajlik – leckecsere, beszélgetések, szerelmi szálak kialakulása –, könnyen válhatnak áldozattá is. Nagyon könnyű lejáratni, bántalmazni valakit a virtuális térben, a gyerekek azonban nem tudják ennek jogi következményeit, nem ismerik az adatvédelmi törvényeket, ezért tartom fontosnak a felnőttek támogatását. Szerintem az a legfontosabb, hogy a szülők megismerjék azt a teret, amiben gyerekeik mozognak, és tájékoztassák őket mind az előnyökről, mind a hátrányokról, és érjék el, hogy ha a gyereknek rossz érzése van bármi miatt a virtuális térben, esetleg fél, azonnal jelezze – magyarázta lapunknak.
Zoor Richárd pszichológus, a Kovászna Megyei Pszichológus Kamara vezetője szerint az internet a gyerekekre bizonyos tartalmainál fogva jelenthet veszélyt. Mint mondta, a tisztességes weboldalak mellett könnyen találkozhatnak az interneten olyan oldalakkal, amelyek megtévesztő, hamis információkat vagy a kiskorúak egészséges erkölcsi és szellemi fejlődésére káros tartalmakat, így pornográf és erőszakos tartalmú információkat közölnek.
A pszichológus kiemelte: a lelki eredetű betegségek közül az online függőség egyre jellemzőbb, de a zaklatás is. „Könnyen előfordulhat, hogy a gyerek annyira beleéli magát a játékba, hogy bármire képes lenne azért, hogy nyerjen, ez pedig a függőség mellett online zsarolási formákhoz is vezethet. Legfontosabb az őszinteség és a megelőző beszélgetés” – tette hozzá Zoor Richárd. <<