Segítő Angyalok: példaképek a hétköznapi embernek, hősök a rászorulónak
Van egy tízezer fős közösség Székelyföldön, amelynek tagjai mindig készen állnak seg...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A szenátus elfogadta a helyi közigazgatásról szóló 2001/215-ös törvény módosítását, amelynek értelmében a polgármesterek, alpolgármesterek, megyei tanácselnökök és helyetteseik aláírásukkal az okiratok valódiságát tanúsítják, míg a szakszemélyzet aláírása ennek törvényességét szavatolja.
A törvényhozók szerint ezzel „megnő a szakapparátus minden tagjának a felelőssége”.
A jogszabály azt az állapotot szüntetné meg, amely szerint mindenért a polgármester tehető felelőssé. Fodor István szerint „jó kezdeményezés”, csak attól függ, mire alkalmazzák. A sepsibodoki elöljáró szerint, ha csak a polgármesteri hivatal által kiállított okiratokra érvényes, akkor annyit ér, mint „holt lón a patkó”.
– Az lenne a fontos, hogy az európai uniós projektekre is vonatkozzon, mert jelenleg van egy jól megfizetett projektmenedzser és egy még jobban megfizetett ellenmérnök, akik mindent eldöntenek, mindenről határoznak, de ha utólag történik valami baj, azért a polgármester a felelős. Ha most azt mondják, hogy az ellenmérnök a szakember, ő tudja, hogyan kell tenni a vasat, és mennyi betont kell önteni (s ez így is van), akkor ő írjon alá, s ha utólag leszakad a híd, ő feleljen érte. Viszont, ha csak egy pénzügyi igazolást nem kell aláírnia a polgármesternek, akkor lehet, hogy csökkentettük a bürokráciát, de tapodtat sem léptünk előre – magyarázza.
A szenátus szakbizottságainak döntése értelmében „egy közigazgatási határozat elfogadásának szükségességéről és időszerűségéről kizárólag a döntéshozó, illetve a végrehajtó testület határoz, és ezt semmilyen más intézmény nem ellenőrizheti”.
A liberálisok által benyújtott törvénymódosítást a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) tagjain kívül minden más párt támogatta.