Segítő Angyalok: példaképek a hétköznapi embernek, hősök a rászorulónak
Van egy tízezer fős közösség Székelyföldön, amelynek tagjai mindig készen állnak seg...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Február végéig lehetett jelezni, ha valamelyik háromszéki gólyafészek javításra, felújításra szorult, netán valahol szükség lett volna gólyafészek-tartókra. A lakosság kedden élt utoljára a lehetőséggel, tudtuk meg Kelemen Lászlótól, a sepsiszentgyörgyi Rara Avis Madártani Egyesület elnökétől.
Fontos tudni, hogy az erre vonatkozó törvény értelmében március eleje és szeptember vége között tilos a gólyafészkeket „matatni”, hiszen az emberi beavatkozás megzavarja a védett madarak életét. Ennek ellenére megyénkben a legtöbb ilyenfajta kérés a madarak megérkezése után fut be az illetékesekhez. Kelemen elmondta, hogy a költöztetést igénylők kifogásai mindig ugyanazok: „mocskolnak a gólyák”. Kiderült, hogy legutóbb kedden, Kálnokon költöztettek át egy gólyafészket.
Itt egy idős, 80 év körüli néni nevében írtak, mivel az asszony általában a kapuja előtt üldögélve tölti hétköznapjait, ám zavarja a gólyaürülék, nehezen tudja takarítani.
– Pozitív fejlemény, hogy a néni szomszédságában többen is jelezték, portájuk elé költöztethetjük a fészket. Tavasszal mindenki várja a gólyákat. Uzon fölött már láttak gólyát. Tudjuk, hogy megyénkbe is érkeztek, ám egyelőre még nem sikerült lencsevégre kapni egyet sem – újságolta a madárvédő, elárulva, hogy ők minden évben a leghamarabb, fészkében lefotózott egyedet tartják a „befutónak”. Érdeklődésünkre az is kiderült, hogy egy esetleges hirtelen lehűlés sem árt a már Háromszékre megérkezett gólyáknak: olyan esetet is jegyeztek az elmúlt esztendőkben, amikor áprilisi havazás takarta be az utazástól legyengült, már tojásait költő gilicét, ám ez mégsem szorult emberi segítségre.