eMAG: légkondi, pörkölt-készítő gép, kék papagájok ára – a keresés soha nem áll le (X)
2024-ben a román ügyfelek tisztítószereket rendeltek, légkondicionálókat kerestek, d...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A szakmai beszélgetésen a Kovászna, Hargita és a Brassó megyei értéktárak bizottságának képviselői voltak jelen, őket Tamás Sándor megyetanácselnök és Szőts Papp Zsuzsa, a Székelyföldi Értéktár Mozgalom vezetője köszöntötte. „Hat éve indult el az Értéktár Mozgalom Erdélyben is, amelynek már vannak kimagasló eredményei, ezek közül az egyik, hogy a kürtőskalácsot mint hungarikumot sikerült bejegyeztetni, de ugyancsak hungarikum várományosa a székelykapu és a Székely himnusz is”– emelte ki Tamás Sándor.
A magyarországi Zala testvérmegyével közös pályázat útján Kovászna Megye Tanácsa és a Kovászna Megyei Művelődési Központ 2016 májusában hozta létre a Kovászna Megyei Értéktárat, és ekkor kezdte meg működését a megyei értéktár-bizottság azzal a céllal, hogy a megye területén azonosított települési és tájegységi értékeket összesítse, valamint javaslatokat tegyen ezek népszerűsítésére, támogatására. A Kovászna Megyei Értéktár a magyarországi értéktár-rendszerrel azonos, amelyet a magyar nemzeti értékekről és hungarikumokról szóló törvény szabályoz. Ezen keresztül van esélye bármely Kovászna megyei terméknek arra, hogy nemzeti értékké, hungarikummá váljon.
„Nagyon fontosnak tartom, hogy a Magyarországon kidolgozott rendszer keretet biztosít, vagy-is nem szabályoz, hanem értékjavaslatokkal dolgozik. Figyelembe véve a helyi lehetőségeinket, azt kell néznünk, hogy a rendszerből mit tudunk átvenni, és azt itthon hogyan tudjuk hasznosítani” – magyarázta Szőts Papp Zsuzsa.
Olyan találkozási terek létrehozására van szükség, amelyek különböző projektek, kiállítások, találkozások számára biztosítanak felületet, ugyanis a kultúra egyik alappillére a kommunikáció. A helyi értékek felfedezésének, megőrzésének egyik alapgondolata, hogy mindez lentről felfelé kell megtörténjen, a helyi emberek bevonásával, történetek, fényképek begyűjtésével, ugyanis értékjavaslatot nem a szakember, hanem a helyi ember kell adjon – hangsúlyozta a bizottság elnöke.
A szakmai beszélgetés során a résztvevők megosztották egymással a saját tapasztalataikat, az eredményeket, illetve további javaslatokat tettek különböző értékfeltáró és népszerűsítő programokra.
Az utóbbi 4 évben a Kovászna Megyei Értéktárhoz felterjesztett és továbbküldött értékjavaslatok közül a hungarikumok közé beválasztották a kürtőskalácsot, ugyanakkor hungarikumvárományos a székelykapu és a Székely himnusz, amelyek a kulturális örökség kategóriában kiemelt nemzeti értékek lettek.
(Kovászna Megye Tanácsának sajtóirodája)