Olcsóbb lett a vagyonmegosztási pereskedés
A mindent átfogó dráguláshullám elkerülte a vagyonmegosztási perek költségét, egy tö...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ősszel az éjjeli lehűlések ellenére sem igénylik tömegesen a sepsiszentgyörgyi hajléktalanszálló szolgáltatásait, de olyan szélsőséges esetek is akadnak, amikor az oda behúzódóknak amúgy van lakásuk, de áram, fűtés nélkül maradtak (nem tudták kifizetni a szolgáltatást), így átmenetileg a hajléktalanok között éjszakáznak.
Székely Róbert, a hajléktalanszálló igazgatója elmondta, már tavaly is ugyanezt tapasztalták, konkrétan a hirtelen lehűlés után sem érkeztek nagyobb számban, nem kértek segítséget a hajléktalanszálló munkatársaitól az utcalakók.
– Decemberben, a mínusz 20 fokos éjszakák következtében duplázódik meg – néha triplázódik – a bennlakók száma. Nem tudjuk, mi az oka ennek, hiszen nem csupán azok maradnak távol, akik az alkoholfogyasztás tiltása miatt nem jönnek. Az évek során találnak maguknak ilyen-olyan helyszínt, ahol meghúzódnak a hidegebb éjszakákon is. Sokan pedig vidéken dolgoznak napszámosokként (mezőgazdaságban, juhászként), és csak akkor jönnek hozzánk, amikor már semmilyen munkalehetőségük nincs – részletezte Székely.
Ősszel 25 „vendéggel” működik a menhely, ez a szám decemberre – a tapasztalatok szerint – meghaladja az ötvenet. Általában ugyanazok a személyek kérnek menedéket, de évente 2-3 új arc is feltűnik.
– Idén március környékén öt olyan fiatal (19-21 éves) húzta meg magát nálunk, akik frissen kerültek ki a gyermekvédelmi rendszerből, és nem volt hová menniük. Azóta négynek közülük rendeződött a sorsa. De olyan idős emberek is bejönnek, akiknek amúgy van lakásuk, de fűtés, áram, víz nélkül tengődnek nyáron, télire pedig szolgáltatásainkat veszik igénybe addig, amíg például a fűtéspótlékot sikerül nekik kiharcolni. A lakók átlagéletkora ötven év feletti. A férfiak mellett állandó vendégünk 4 nő is, illetve olyan nőt is behoztunk az utcáról, akinek a helyzete furcsább. Szegény nem emlékezett semmire, azt sem tudta, kicsoda, honnan származik, csak annyit, hogy valahol van családja. Sikerült kideríteni, hogy zágoni származású – mesélte a hajléktalanszálló vezetője.
Érdeklődésünkre az is kiderült, hogy egy sepsiszentgyörgyi étterem hétköznapokon húsz személynek biztosít, adományoz meleg ebédet: ezt a 11-14 óra között működő nappali melegedőben fogyaszthatják majd el a rászorulók. Faggatózásunkra Székely Róbert elmondta, szívtelenségnek tűnhet, hogy télen bizonyos órákban a bennlakóknak el kell hagyniuk a szállót, ám ez a takarítás mellett azért is szükséges, mert másképp teljesen belefásulnának a tétlenségbe, életkedvüket veszítenék.