Kézdivásárhelyen újra Szilveszter Szabolcs az alpolgármester
Kézdivásárhely képviselő-testülete november 4-től, hétfőtől immáron teljes létszámba...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az oltszemi kastély kertjében, mindenféle elfogadott védőfelszerelés ellenére, naponta bejár a medve. Az önkormányzat, a prefektúrától és a gyerekjogvédelemtől „megtámogatva” fordult a környezetvédelmi minisztériumhoz – egyelőre se hang, se kép.
Ott jár egy „kicsi medve” minden nap az oltszemi kastély kertjében – mondta el érdeklődésünkre Fodor István sepsibodoki polgármester.
– A kicsi medvét úgy kell érteni, hogy talán nem tudna megfogni egy ott legelő lovat, de a gyerekek szempontjából akármilyen „kicsi” is, de veszélyes – részletezte a polgármester.
Fodor István elmondta: szó szerint eleget tettek a prefektúra utasításának, amely arra szólította fel az önkormányzatot, hogy „minden lehetséges eszközzel” védjék az állami gondozásban lévő gyerekeknek is otthont adó kastély kertjét a vadaktól. Ennek megfelelően tettek villanypásztort, mozgásérzékelős lámpákat és villogókat, minden törvény által megengedett eszközt, de ez „a medvét nem érdekli”.
– Összeállítottunk egy iratcsomót, csatoltuk a prefektus felszólítását és a Kovászna Megyei Gyermekjogvédelmi Igazgatóság levelét, amelyben felhívják a figyelmet, hogy ötven gyerek élete forog állandóan veszélyben, elküldtük október elején a minisztériumba, válaszra sem méltattak, pedig jeleztük, hogy egyéb törvényes eszközünk nincs, ha valamilyen baleset történik, a minisztériumé a felelősség – fejtette ki Fodor.
Hozzátette: idén legalább negyven kárról állítottak össze dossziét, és küldték azokat is a minisztériumba, ám még csak azt sem közölték, hogy megkapták. Fodor szerint korábban visszaküldtek egy levelet, hogy „tanulmányozzák” az esetet, „aztán pénzt vagy adtak, vagy nem”, de legalább tudták, hogy eljutottak a papírok a megfelelő helyre. Most ezt is mellőzik, ami – Fodor szerint – annak a biztos jele, hogy „egyáltalán nincs pénz kártérítésre”.
A bodoki vadásztársaság elnöke úgy véli, „nagy gazemberség” készül. Értesülései szerint azt beszélik, hogy Maros megyében, egy polgár esetében, akit miután megsebesítette egy medve, és beperelte a minisztériumot, azt a döntést hozták, hogy a követelt kártérítést a vadásztársaság fizesse ki, mert nekik kell megoldaniuk, hogy „a medve ne jöjjön ki az erdőből”.
– Ezzel aztán, ha igaz, elintézik a vadásztársaságokat! Szóval megkötik mind a két kezünket, nem lehet tervszerű és ésszerű vadgazdálkodást folytatni, ahogyan azt évszázadokon keresztül tettük anélkül, hogy egyetlen állatfaj is kiveszett volna, viszont mi felelünk, ha a medve megtámad valakit. Ez még ebben a nyomorult országban is visszás lenne” – fakadt ki Fodor István.
Amint ismeretes, éppen az RMDSZ terjesztett elő egy törvénymódosítást, amelynek értelmében nem csak a terményben vagy állatállományban tett kárért járjon kártérítés, hanem anyagi juttatást kapjanak azok a személyek is, akiket medvetámadás ért. A Tánczos Barna szenátor és Korodi Attila képviselő által kidolgozott tervezet szerint azonban ezt az összeget szintén a környezetvédelmi minisztérium költségvetéséből kellene fedezni.