A gyermekek éve lesz 2025 Háromszéken
Táncszínházi előadások, kürtőskalácssütés, sajtgyárlátogatás, traktorozás, lovaglás,...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A szakember ismételten elmondta, hogy Háromszéken évek óta nem azonosítottak veszett állatokat, viszont kifejtette, hogy ennek tudatában nem szabad kényelmesen hátradőlni, hiszen a vadon élő állatok mozgását nem lehet kontrollálni, így akár nagyobb távolságra is eljuthat a fertőzés.
– A fertőzött állat körülbelül 10 nap alatt elpusztul, de időközben megfertőzhet másokat. Főképpen tavasszal, amikor a párzás hevében verekednek, terjed a vírus. Vadállatot semmiképpen se közelítsünk, simogassunk meg, és javasolnám, hogy idegen, gazda nélküli kutyákkal, macskákkal is óvatosan bánjunk. Ha véletlenül idegen macska, kutya karmol, harap, ejt sebet rajtunk, akkor mindenképpen menjünk a sürgősségre, és kérjünk orvosi ellátást – magyarázta dr. Örsi, kiemelve a kutyák, macskák veszettség elleni oltásának fontosságát.
Tőle tudtuk meg, hogy országos szinten működik egy belső rendszer, amelyen a megyék egymást is értesítik, ha veszélyes vírusokat azonosítanak, illetve arról is közleményt adnak ki az illetékeseknek, ha egy gócpontot felszámoltak: dr. Örsi például legutóbb kedden értesítette az érintett hatóságokat, más megyebeli kollégákat, hogy Kisborosnyón felszámolták az afrikai sertéspestis miatt kialakult gócot.
Faggatózásunkra azt is elmondta, sok esetben nincs konkrét magyarázat arra, hogy több éves vírusmentes időszak, hatékony csalikiszórás után is miként bukkanhat fel újra és újra egy-egy vírus: elmesélte egy hihetetlenül tisztán tartott disznófarm esetét, ahol több ellenőrzőponton kell bemenjenek a munkások, mégis a farm közepén megjelent a sertéspestis.