Szakács László marad az alpolgármester Baróton
Megalakultak a szakbizottságok, valamint újra Szakács Lászlót választották Barót alp...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Három éve jött létre a Vétlen Áldozatok Egyesülete, melynek célja segíteni olyan személyeken, akik közúti balesetet szenvednek ártatlanul, vagy orvosi műhiba, munkabaleset áldozatai lesznek. Az egyesületet alapító Bicsak László korábban kártérítés biztosítási ügynökként dolgozott, és a rendszer hibáira felfigyelve döntött úgy, hogy megalapítja az egyesületet a sérültek megsegítésére.
A balesetet szenvedők számára jogi segítséget is nyújtanak már a nyomozási fázisban – a biztosítókkal ellentétben –, valamint különböző segédeszközöket is tudnak adni: tolószéket, mankót, ami a felépülésben segít. A civil munkatársak mellett egy erre a területre szakosodott ügyvédi irodával dolgoznak együtt, így hatékonyabb a különböző kártérítési igénylések megoldása – magyarázta Bicsak László, a tevékenység pedig országos szintű, minden megkeresésnek igyekeznek eleget tenni.
– Sok sikeresen végződött esetünk volt már, megkapták az igényelt összeget a károsultak, eddig mintegy 250 alkalommal nyújtottunk valamilyen segítséget. Ugyanakkor fontos kiemelni, hogy ezek a történések nem egyik napról a másikra oldódnak meg, a tárgyalások akár évekig is elhúzódhatnak – magyarázta az elnök.
Legfőképpen közúti balesetekkel foglalkoznak, de volt már orvosi műhibával kapcsolatos megkeresésük is, viszont azokban az esetekben nagyon nehéz a kivizsgálás és az ügy megindítása. A legtöbb segítséget a bürokratikus útvesztők miatt igénylik, amikor a betegeket, sérülteket különböző intézmények között sétáltatják, így ezeket próbálják hatékonyan megoldani.
Az egyesület elnöke azt javasolja a károsultaknak, hogy ne fogadják el a biztosító által ajánlott első összeget, mert az általában jóval kevesebb, mint amit peres úton igényelhetnek. A biztosítónak az az előnyös, ha keveset fizet ki, viszont ha megtörténik a kiegyezés, utólag már nem lehet peres útra terelni az ügyet, és sok esetben csak kisebb összeget kapnak a károsultak.
Bicsak László példaként említett egy olyan gelencei esetet, amikor a sérült számára az igényelt összeg felett havi életjáradékot is megítéltek, mivel a balesetben munkaképtelenné vált. Egy másik esetben, egy hölgy elveszítette az egyik karját egy közúti balesetben, a biztosító pedig mindössze 80 ezer lejt ajánlott fel, holott egy életre munkaképtelenné vált a sérült. Végül az egyesület segítségével egymillió euró kártérítést igényeltek peres úton, az ítéletben pedig 500 ezer eurót ítéltek a károsult javára.