Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A kiállítást Madaras Péter rendezte, a vendégeket dr. Bordás Beáta, az Erdélyi Művészeti Központ vezetője köszönti, a művész és mester személyiségét Vargha Mihály, a Székely Nemzeti Múzeum igazgatója idézi meg.
Vetro Artur (1919–1992) szobrász, egyetemi tanár Temesváron járt iskolába, a Piarista Gimnáziumban érettségizett. 1938-ban beiratkozik a temesvári Szépművészeti Iskolába, ahol szobrászatot tanul, Romulus Ladea, Podlipny Gyula és Catul Bogdan tanítványaként. 1940-ben a budapesti Képzőművészeti Főiskolára kerül, ahol mesterei Sidló Ferenc és Kisfaludi Strobl Zsigmond, rajztanára Szőnyi István.
1948-ban a kolozsvári Magyar Művészeti Intézet megszervezésekor a fiatal művésznemzedék tagjai közül Vetro Arturt hívják meg a szobrászat tanszékre. 1950-ben megszüntetik a Magyar Művészeti Intézetet, ettől kezdve 1983-ig a Ion Andreescu Képzőművészeti Főiskola tanára, 1959 és1968 között annak dékánja is. Jeles tanítványai: Hunyadi László, Ingo Glass, Miholcsa József, Vetró András, Dienes Attila, Vargha Mihály.
„Éjek zuhogó titkát
engeszteli a nap.
Ki messze fényekig ellát
az boldogabb.
Az a boldogabb s fájóbb.
Már nem áltatja semmi.
Unokák szeme tükrén
jó lesz elpihenni.”
Szilágyi Domokos: Bartók Amerikában