Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Villám-tesztek az iskolákban

Az oktatási miniszter rendelkezése szerint a sepsiszentgyörgyi iskolákban is megkezdődött, és június 8-ig tart a felmérés az új típusú BRIO-tesztekkel, amelyben a 3–11. osztályok vesznek részt, a nyolcadikosok kivételével.

Hirdetés
Hirdetés

Románból és matematikából, valamint a humán kilencedik osztályok történelemből adnak számot ismereteikről, mivel azonban a tételeket nem fordítják, illetve nincsenek a kisebbségekre kidolgozott változataik, ezúttal a magyar gyerekek kimaradnak. Az elektronikus oktatási platformot létrehozó BRIO cég szerződést kötött az oktatási miniszterrel, hogy rendszerével digitális tudásfelmérést végez, így a tableteken, számítógépeken elvégzett tesztek után azonnal egy kiértékelés is elkészül, amelyet a tanárok, diákok és szülő is megkapnak. Ugyanakkor a diákok tesztet illető visszajelzésére is számítanak. A tesztelésen való részvétel nem kötelező. Az oktatási minisztériumnak ugyanakkor az a célja, hogy felmérje, mennyire hiteles képet ad a diákok tudásáról ez a módszer, illetve a BRIO-teszt.

Országos szinten 329, minden megyéből hét iskola kellett beszálljon ebbe a felmérésbe.
A Kovászna megyei főtanfelügyelő, Kiss Imre elmondása alapján román iskolákat, illetve román tagozattal rendelkező iskolákat javasoltak (mivel nincs magyar tétel), így Szentgyörgyről a Nicolae Colan-iskola, a Mihai Viteazul Főgimnázium, a kovásznai Kőrösi Csoma Sándor Líceum és három bodzavidéki iskola tanulóinak volt alkalma megismerkedni az új típusú tesztekkel, ahol egy kérdésre megadott négy válaszból kellett az egy helyeset kiválasztani. Az elemi tagozaton 30, a nagyobb általános iskolai és középiskolai osztályokban 60 perc áll a diákok rendelkezésére. Hétfőn a 3., 5., 6. osztályok teszteltek matekből, a további napokon a többi osztály és a többi tantárgy is sorra kerül. 

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás