Év végéig beüzemelik az okoskukák többségét, de a lakosság mentalitásának is változnia kell
Ez évben 100, jövőre további 41 okoskukát állítanak működésbe Sepsiszentgyörgyön Az ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Pénteki sajtótájékoztatóján Zonda Balázs, a Gosp-Com Kft. igazgatója és Ambrus József, a Kovászna Megyei Integrált Hulladékgazdálkodási Egyesület (ADI SIMD) igazgatója elmondták: tíz-évnyi munka gyümölcse érett be, a lakosság is egyre tudatosabban, szelektíven gyűjti a hulladékot; Kovászna megye országos szinten is élen jár, nagyon jól teljesít ezen a területen. A zöldhulladékot 2018 augusztusától gyűjtik külön, mától kezdődően mintegy 2190, magánlakásban élő családhoz juttatják el személyesen az (részben) abból készült virágföldet, azon a napon, amikor a hulladékbegyűjtés szokott zajlani.
Amennyiben senkit nem találnak otthon, a cég Budai Nagy Antal utcai székhelyén lehet átvenni, 7 és 19 óra között. Kitértek arra is: hogyha nem történne külön a zöldhulladék begyűjtése, a lerakási díj miatt mintegy 2 lejjel nőne családonként a szemétszállítás költsége; amennyiben a szelektív gyűjtés rendszere nem működne, ez a kiadás 40%-kal lenne nagyobb.
Ezért minden, a folyamatban résztvevő láncszemnek tennie kell, hangsúlyozták a szakemberek. Személyes felelősség terhel minden magánszemélyt, hogy megfelelően szabaduljon meg az általa termelt hulladéktól, ugyanígy a begyűjtést, feldolgozást végző cégeket, vállalkozásokat is. Ebben a tekintetben előnyösnek tekinthető, hogy Kovászna megyében a begyűjtőcégek önkormányzati tulajdonban vannak, és egyfajta közszolgáltatásként működnek, nem magáncégek profitszerzési mechanizmusai szerint – hangzott el.