Már több mint száz esetben avatkoztak be idén a háromszéki tűzoltók
Alig telt el egy hét az évből, és máris szász sürgősségi helyzetet kezeltek a hároms...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az első félévben a Kovászna Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség riasztásai közül legtöbbet a rohammentősök jegyezték: az összes telefonhívásból, 2243 segélykérésből 1253 alkalommal a „piros” mentőt igényelték a rászorulók. Kiderült az is, hogy sok a visszaélés, egyesek fölöslegesen „taxiznak” a mentőautókkal.
Legtöbbször (410 riasztással) különféle traumák miatt kértek segítséget a háromszéki polgárok, ezt követik a változatos egészségügyi panaszok (368), illetve a különféle mérgezések (175).
Idén eddig 13 személyt találtak meg holtan a riasztások után, illetve 57, szívinfarktust elszenvedett beteget nem sikerült újraéleszteni. A riasztások következtében 673 életmentésre a sepsiszentgyörgyi, 362 alkalommal a kézdivásárhelyi szakemberek szálltak terepre.
Pár éve dr. Mândru Camelia, a Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház osztályvezető orvosnője a témával kapcsolatosan elpanaszolta, hogy számos vidéki (főként hetei, hidvégi) taxinak használja a rohammentőt.
– Ha városnézőbe akarnak menni, csak tárcsázzák a mentőt, és higgye el, tudják, mit kell mondani ahhoz, hogy utánuk küldjék az autót. „Jön a piros taxi”, mondják, így becézik a rohammentős (SMURD) járműveket. Visszaélnek a rendszerrel, és utólag, sajnos, nem vonják őket felelősségre – panaszolta.
A helyzet azóta is változatlan – árulta el kérdéseinkre a napokban András-Nagy Róbert kórházigazgató, aki ugyancsak kifogásolta, hogy Romániában nincs törvénykezés a visszaélések büntetésére.
Tolvaj Marius, a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség szóvivője kifejtette, hogy a rohammentősök elszállítják a fájdalmat színlelő személyeket, és csak a sürgősségen derül ki az átverés, így nehéz elejét venni a visszaéléseknek.
Valószínű van szakember aki kiszámolja a „piros taxi” költségeit egy ilyen fuvarnak és megfizettetni a taxival utazó városnézőkkel. A kórház megtud fizettetni egy filmkészítést, egy ekográffelvételt egy vérvétellel stb. a taxizásra is állítsák ki a számlát.