Történt némi változás a szavazóhelyiségek kiosztásában Kovászna megyében
Kovászna megyében kevés változás történt a nyári választásokhoz képest, vasárnap Sep...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A bevételek és az egész szervezeti adománygyűjtő stratégia újragondolására van szükség – állapította meg Furus Levente. Jelenleg a programokat 95%-ban pályázatokból finanszírozzák, ez azonban hosszú távon nem fenntartható: függőségben és bizonytalanságban tartja a szervezetet, ezért szükség van egy stabilabb rendszer kiépítésére, amihez a #localready címszó alatt indított projekt vezet. Ebben partnerül fogadták a Brassói Közösségi Alapítványt, mely nagy tapasztalatokkal rendelkezik az adománygyűjtés, a közösség megszólítása terén, illetve a SEEDS izlandi szervezettel is tapasztalatot cserélnek.
Az egyesület a következő 24 hónap alatt négy specifikus adománygyűjtést szervez meg – az eddigi szponzorokon kívül a helyi közösséget, illetve magánszemélyeket is bevonva –, és szervez egy jótékonysági gálát is, azzal a céllal, hogy 2024 végére legyen egy 10 ezer eurós bevétele. Ez az összeg biztosítaná ugyanis azoknak a programoknak a pénzügyi hátterét, amelyeket jelenleg szerveznek. Elsősorban a DOFE programra és Berde Mózsa-programra, azok keretén belül több mint 100 gyermek és 100 fiatal fejlődésére költenék a pénzt, mondta Furus Levente. A most életbe ültetendő programot Izland, Liechtenstein és Norvégia finanszírozza összesen 93.926 euróval, az egyesület 1,34% önrésszel járul hozzá a kivitelezéshez.
Szemléletváltásra van szükség – mondta Oláh Kata, a projekt pénzügyi felelőse – meg kell értetnünk a közösséggel, mit jelent visszafordítani a pénzt a helyiek hasznára. Ha csak 10 személy ad egy 5–10–15 lej értékű adományt, abból már lehet egy gyermeknek biztosítani a tanfelszerelés vagy egy oktatói csomagot, esetleg egy kirándulásra a benzinpénzt.