A választók meghálálják az értük végzett munkát
Az elmúlt évek választásait tekintve, minden alkalommal kitűnik egy felsőháromszéki ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Rákerült a tető a kézdivásárhelyi főtér legrégebbi, korábban romos állapotú, most felújítás alatt álló házára. Lassan eltűnik a Gábor Áron tér szégyenfoltja, ugyanis a Wellenraiter-ház rehabilitáción esik át.
Pár hónapja zajlik az épület pincéjének, megrepedezett falainak, kilyukadt tetőszerkezetének a javítása, és a kedvező időjárás beköszöntével felkerült a szarvazat, illetve a cserép is az 1823-ban épült, az 1834-es nagy tűzvészt is túlélő ingatlanra. A ház felújítását Nagy Szilamér végezteti, aki az utolsó lakótól, Tánczos Sándortól csere útján jutott a romos ingatlanhoz, amin talán Kézdivásárhelyen egyedüliként tábla jelezte: omlásveszély fenyeget. Szerencsére ma már az építkezés kezdetét és a várható befejezés időpontját jelző információs panel látható az épületen.
Az Apafi Mihály utca és a 8-as Udvartér sarkán levő ingatlan valamikor Wellenraiter György sörgyáros tulajdonát képezte, majd az egykori sörgyárastól veje, Jancsó Béla ügyvéd birtokába került, 1948-ban pedig államosították. Utána Tánczos Sándor költözött be, aki 1959 óta lakott az ingatlanban, 1970-ben pedig a tulajdonába került, miután megvásárolta a közművektől.