Ez egy sóhivatal.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Edler András elmondta, a törvénykezdeményezés a magyarországi gyakorlat mintáját követi. Tulajdonképpen egy anomáliát korrigál, hiszen 2007 óta, mióta a cégbíróságot és annak jövedelmeit leválasztották a kamarákról, a szervezetek elvesztették anyagi hátterüket, állami támogatást egyáltalán nem kapnak, feladatköreik pedig bőven vannak.
Ezt a helyzetet orvosolja a módosító javaslat, végül is a normalitást teremti meg azzal, hogy az állam finanszírozási forrást rendel a kereskedelmi kamarák működéséhez. Ezt kétféle formában is megteszi: a cégvezetők számára kötelezővé teszi az éves regisztrációs díj befizetését, ez az engedélyezett természetes személyek (PFA-k), egyéni vállalkozók számára 10 euró, a mikrovállalkozásoknak 20 – ide sorolható a Kovászna megyei cégek 91%-a – a kisvállalkozóknak 50, a középvállalkozásoknak 75 és a nagyvállalkozóknak 100 euró lenne. Ezen kívül a vállalkozások ügyvezetőinek ezután kompetenciájukat bizonyító tanúsítványt kellene kiváltaniuk a kamaráktól, illetve a jövendő cégalapítóknak – hacsak nem végeztek szakirányú egyetemet, vagy nincs mögöttük hároméves cégvezetői tapasztalat – vállalkozói tanfolyamot is kellene végezniük, ezeket pedig szintén a kamarák szerveznék. Végül a duális képzés megerősítéséről is szól a törvényjavaslat, „de azt senki nem vitatja, mert az csak munkával jár, nem pénzzel” – mondta a kamaraelnök.
Edler cáfolta, hogy a vállalkozók egyöntetűen tiltakoznának a törvénytervezet ellen, mint mondta, ő többekkel is szóba állt, erről nem volt szó. A vállalkozói szervezetek viszont szerinte valóban vélhetik úgy, hogy velük szemben előnyhöz jut a kamarai rendszer. A 2007/335-ös törvényt módosító javaslatok életbelépése többek között azzal a haszonnal járna, hogy kiépülne egy naprakész, országos, ingyenesen elérhető adatbázis a cégekről, amely a piac feltérképezését segíthetné, gazdasági tanulmányok alapjául szolgálhat. Igaz, hogy van egy ilyen adatbázisa a cégbíróságoknak is, de az nem ingyenes, nem hozzáférhető a nyilvánosság számára, és nem is lesz az, erre bizonyíték az elmúlt másfél évtized. Nem járható út tehát, hogy annak a jobb működésén dolgozzanak. Gazdasági diplomáciát művelni, külföldi piacot keresni is lehetne ebből a díjból – érvelt Edler.
Ami az ügyvezetők tanfolyamát és kötelezően kiváltandó tanúsítványát illeti, Edler úgy fogalmazott, el kell dönteni, milyen országot szeretnénk: ha szeretnénk hatékony ügyintézést, nem kellene írni-olvasni nem vagy alig tudó emberekre bízni a cégek vezetését (a tulajdonosokra vonatkozóan nincs kikötés).
Ez egy sóhivatal.
Azt érthető, hogy ez a törvénytervezet milyen előnyökkel jár a Kamarák számára. Kérem, írjanak ugyanilyen részletességgel a vállalkozások előnyeiről is. Milyen előnye származik a vállalkozásoknak ebből a törvénytervezetből? Előre köszönöm az erre fordított idejüket!
Gondolom egy vállalati menedzsment mesteri nem is ér semmit…
Tolvajok!