Lehet folytatni a sepsiszentgyörgyi bicikliút építését
Tavaly több ponton is megakadt az Olt védőgátján futó sepsiszentgyörgyi bicikliút ép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ez év elején derült ki – Fehér János művészettörténész kutatásai alapján -, hogy Mátyás király Baróton is járt, mégpedig 1467. november 6-án és 7-én, akkor, amikor seregeivel Moldva felé tartott.
Mátyás király baróti tartózkodásának emlékére a Közép-Víz utcában még 1484-ben keresztet állítottak a helyiek, és az – kicserélve vagy felújítva –, de ma is létezik. Környéke azonban semmiképp se méltó királyunk emlékéhez. Bár alacsony lécekkel be van kerítve, mellette felnőtt a gyom: a város tanácsának legutóbbi ülésén Incze István tanácsos azt kérte a városvezetéstől, tennék rendbe a kereszt környékét, esetleg fásítsák be a kis, háromszög alakú zöldövezetet, így a kereszt környéke oázis lehetne a Víz utcát egyébként így nyáridő tájékán rendszerint ellepő portengerben.
Másrészt, ugyancsak a Víz utcában, a Petőfi-híd közelében egy másik keresztet kicseréltek. Azt 1928-ban állíttatta Meggyesi János, s miután tavaly megrongálódott, magánszemélyek (Asztalos Gábor, id. Fehér Zoltán, Kakucs Károly, Lőrincz Jenő, Szőcs Álmos, Szász István) segítségével újat állítottak a helyébe – közölte Ráduly László tanácsos, egyházi gondnok.