Ingyenes magyar állampolgársági ügyintézés Torján, Olaszteleken és Székelyszáldoboson
Az RMDSZ Háromszéki Területi Szervezetének munkatársai szeptember 11-én, szerdán, 16...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Október elején hirdették az Örökségünk Őrei – Fogadj örökbe egy műemléket országos verseny idei évadát. A jelentkezési határidő lezártával a szervezők boldogan jelentik, hogy az eddigi évekhez képest nagyot ugrott a jelentkezők száma, az ország 14 megyéjéből összesen 73 csapat jelentkezett.
Az RMDSZ Szórvány cselekvési terv részeként elindított, már szerte Erdélyben működő mozgalom az utóbbi évek legsikeresebb, ifjúságnak szóló örökségvédelmi kezdeményezése. A verseny alatt a diákok kiválasztanak egy-egy műemléket, és fél éven keresztül az a feladatuk, hogy felfedezzék, másokkal is megismertessék azokat.
„Az a célunk, hogy a diákok folytassák majd az itt elkezdett munkát és később is jó gazdái, védelmezői legyenek az épített örökségünknek. Úgy gondolom, hogy ez sikerülni fog” – nyilatkozta Hegedüs Csilla, a verseny megálmodója.
A csapatoknak november 4-ig kell elkészíteniük a Facebook-oldalukat, ahová rövid bemutatkozó videót töltenek fel magukról és választott műemlékükről. November 4-től pedig egy hónap áll a rendelkezésükre arra, hogy megszólítsák a helyi közösséget, és egy legalább 50 résztvevőt számláló rendezvényt szervezzenek – ez lehet kiállítás, flasmob, slam poetry, versest, idegenvezető túra is. A cél, hogy bevonják a közösséget is az épület múltjának felfedezésébe, és felhívják a figyelmet a műemlék fontosságára. Emellett médiaszereplésekkel, rádióban, TV-ben, újságcikkben való megjelenéssel, még szélesebb körben népszerűsítik az általuk örökbefogadott műemléket. A diákok tevékenységnaplót is vezetnek majd, amelyet a második forduló végén mutatnak majd be.
(közlemény)