Közérdekű hirdetés
CONVOCATOR Se convoacă membrii Adunării Generale Ordinare a Cooperativei agricole Ke...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ezek között szerepelt Paul Molac a francia nemzetgyűlés egyetlen breton származású képviselője, aki a helyszínen alá is írta a kezdeményezést, továbbá Jacky Flippot, a házigazda Breton Kulturális Intézet elnöke, illetve David Robo, Vannes polgármestere.
Előadásában Dabis rávilágított azokra az alapvető párhuzamokra Székelyföld és Bretagne között, melyek erősítik e közösségek közti együttműködés alapjait. Ahogy Marosvásárhely városát egy román többségű megyébe illesztették be, úgy hasonlóan Bretagne történelmi fővárosát, Nantes-ot is szándékosan egy francia többségű igazgatási egységbe integrálták asszimilációs célzattal. Dabis rámutatott továbbá, hogy a székelységhez hasonlóan a bretonok is küzdenek a kultúrájuk és identitásuk megtartásáért, de ebben a folyamatban a breton nyelv nehezebb (sorsot visel) helyzetben van, hiszen az UNESCO adatai szerint súlyosan veszélyeztetett, kihalófélben lévő nyelvről van szó, amit a breton lakosságnak már csak mintegy 5 százaléka beszél.
A felek ezért egyetértettek abban, hogy mindkét közösségnek alapvető érdeke, hogy az Európai Unió szintjén is védelmet kapjanak sajátosságaik megőrzésében, így az ottani partnerszervezetek Bretagne-ban is intenzív kampányt folytatnak annak érdekében, hogy május 7-ig összegyűljön a szükséges egymillió aláírás (Franciaországból az 55.500).
(A Székely Nemzeti Tanács sajtószolgálata)