Közérdekű hirdetés
A Nagyváradi ECO BIHOR Kft. (székhely: Nagyvárad, Borș út 3/N, Bihar megye, bejegyzé...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Benyújtotta javaslatait az RMDSZ nőszervezete a nők elleni és a családon belüli erőszak európai szintű törvénykezésének megalkotásához. Európai uniós szinten nagy előrelépés lenne egy törvényes keret az erőszak visszaszorítására és az áldozatok védelmére, valamint az elkövetők monitorizálására, annak érdekében, hogy az erőszakos cselekmény ne ismétlődhessen meg. „Egy átfogó európai törvénykezés mindenképp megerősíti az uniós tagállamoknak a létező intézkedéseit, illetve az Isztambuli Egyezmény, pontosabban az Európa Tanácsnak a nők elleni és a családon belüli erőszak megelőzéséről és felszámolásáról szóló egyezményének egész Unióra kiterjedő alkalmazását” – fogalmazott Bálint Margit, a nőszervezet külügyekért felelős alelnöke.
„A javaslatainkban kiemeltük, hogy az országos ingyenes segélyhívó szám nemcsak a tagállamok hivatalos nyelvén, hanem a kisebbségi közösségek nyelvén is elérhető kell legyen, hiszen kritikus helyzetben az anyanyelven való kommunikáció életeket menthet. Továbbá, Romániában a távoltartási rendeletek több 30%-át megszegik a bántalmazók, ezért az áldozat védelme érdekében tényleges intézkedések szükségesek, például elektronikus karkötő bevezetése. Továbbá az EB által indított konzultáció külön kitért a fogyatékkal élő áldozatok, illetve a generációk közötti erőszak jelenségére, amely komoly probléma Románia tekintetében is. Jelenleg a hazai törvénykezés nem kezeli kiemelten ezeket az érzékeny csoportokat, tehát ez ügyben is lépések szükségesek” – számolt be Csép Éva Andrea, az RMDSZ nőszervezetének ügyvezető elnöke, az RMDSZ család- és munkaügyekért felelős parlamenti képviselője, majd hozzátette, hogy az iskolai tájékoztatás, a hatósági személyek felkészítése és az agresszorokkal való utólagos foglalkozás nagyon fontos az erőszak visszaszorítása érdekében.
(RMDSZ-közlemény)