Ingyenes magyar állampolgársági ügyintézés Torján, Olaszteleken és Székelyszáldoboson
Az RMDSZ Háromszéki Területi Szervezetének munkatársai szeptember 11-én, szerdán, 16...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Rövid ellátási láncok kialakítását célzó, a helyi piacok fejlesztését támogató együttműködésre nyert pályázati pénzt az AgroSIC Közösségek Közti Társulás hat partnerszervezettel közösen.
A Kovászna, Sepsiszentgyörgy és Mikóújfalu térségében helyi piacok kialakítását célzó projektnek az is része, hogy a helyi termékeket népszerűsítsék, a termelők és vásárlók közötti együttműködést támogassák.
– A helyi termék fő jellemzője, hogy a termelés, a feldolgozás, az értékesítés a lehető legközelebb van egymáshoz, tehát rövid az ellátási lánc, ugyanakkor a fogyasztó szempontjából bizalmi kérdés is – emelte ki Orbán Miklós, az AgroSIC igazgatója. – Háromszéken kiemelten támogatjuk az ilyen kezdeményezéseket, hiszen a helyi termékek előállításával hozzájárulunk a fenntartható, élhető vidéki környezethez. Az a célunk, hogy ne csak a megyében, de Brassó és Maros megyékben is láthatóvá tegyük helyi termékeinket, hiszen ez még mindig a rövid értékesítési lánc kategóriába esik, helyi vásárokon fogjuk bemutatni a partnerszervezetek termékeit, de ugyanakkor népszerűsítjük a médián keresztül is. Azért is fontos ez a pályázat, mert a termelőt úgy támogatjuk, hogy segítünk a termék jó hírét elvinni minél több helyre.
A pályázatot a 2014 – 2020 Országos Vidékfejlesztési Program finanszírozza, értéke 100 ezer euró. A projekt koordinátora az AgroSIC, partnerszervezetként a Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület mellett egy rétyi kürtőskalácssütő vállalkozás, egy sepsiszentgyörgyi mézeskalács-készítéssel foglalkozó cég, egy sepsiszentgyörgyi pékség, egy kovásznai panzió és egy illyefalvi gazdaság vesz részt.
Kovászna Megye Tanácsának sajtóirodája