Ingyenes magyar állampolgársági ügyintézés Torján, Olaszteleken és Székelyszáldoboson
Az RMDSZ Háromszéki Területi Szervezetének munkatársai szeptember 11-én, szerdán, 16...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Pénzbírságot szabott ki az Országos Diszkriminációellenes Tanács, és megállapította, hogy hátrányos megkülönböztetés történt a temesvári Pius Brînzeu Megyei Sürgősségi Kórházban a három kézdivásárhelyi sportoló esetében, a Mikó Imre Jogvédelmi Szolgálat közbenjárásának köszönhetőn.
A Tanács 2018.07.07.04/270-es döntése értelmében 2000 lejre bírságolta az egészségügyi intézményt, az ügyben érintett doktornőt figyelmeztetésben részesítette, és a kórházat felszólítja, hogy léptessék életbe a 2003. évi 43. törvény 6. és 8. cikkelyét, amelyek értelmében a páciensnek joga van tudni az egészségügyi állapotával kapcsolatos információkat, a vizsgálat eredményét, valamint az esettel járó potenciális veszélyeket és kockázatokat. Ugyanakkor a fent említett információkat tisztelettudóan kell a pácienssel közölni, a lehető legközérthetőbben, és abban az esetben, ha a beteg nem beszéli a román nyelvet, annak anyanyelvén kell ezt megtenni, vagy egy olyan nyelven, amit az illető ért.
Mint ismeretes, ez év februárjában egy kézdivásárhelyi kosárlabdacsapat három tagja lett diszkrimináció áldozata Temesváron, amikor sportorvosi felülvizsgálatra mentek. Három lány játékoskönyvéből hiányzott a sportorvos láttamozása, azt a temesvári sportklinikán próbálták pótolni. Az edző egy sportorvosnő segítségét kérte, aki kardiológushoz irányította. Az érintett kislány nem értette, mit mond neki az orvos, ezért utóbbi hétszer-nyolcszor behívta az edzőt tolmácsolni. Amikor a kislány kijött a rendelőből, edzője észrevette, hogy az orvos a kórlap hátoldalára azt írta: az a gyerek, aki nem beszél románul, ne utazzon a csapattal. Később a sportorvos is megjegyezte, illene tudni románul. Az edző szerint a megalázások a szállodában is folytatódtak, ahol szintén számon kérték, miért nem beszélnek folyékonyan románul a játékosok.
Mikó Imre Jogvédő Szolgálat