Ingyenes magyar állampolgársági ügyintézés Torján, Olaszteleken és Székelyszáldoboson
Az RMDSZ Háromszéki Területi Szervezetének munkatársai szeptember 11-én, szerdán, 16...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A bukaresti székhelyű Prime Kapital vállalatnak küldött levelében a jogvédelmi szolgálat rávilágít arra, hogy a sepsiszentgyörgyi bevásárlóközpont főként magyarok lakta vidéken épül, éppen ezért fontos szem előtt tartani a nyelvi és etnikai viszonyokat a cégek tekintetében is. Elengedhetetlen, hogy a bevásárlóközpontba betérő vásárlókat anyanyelvükön szolgálják ki, illetve a polcokon kínált termékek tudnivalóit az anyanyelvükön is közöljék. Ez többletköltséget jelent a cég számára, de a tapasztalatok azt igazolják, hogy mindez rövid időn belül megtérül, az emberek szívesebben vásárolnak egy ilyen üzletben. A kétnyelvűség a fogyasztók és a szolgáltatók érdekeit szolgálja.
Benkő Erika, a Mikó Imre Jogvédelmi Szolgálat igazgatója a téma kapcsán kiemelte: „Örülök annak, hogy bevásárlóközpont épül Sepsiszentgyörgyön, mert ez azt jelenti, hogy a helyi emberek nem a brassói plázákban költik majd el a pénzüket, ugyanakkor nagyon fontosnak tartom azt, hogy idejében figyelmeztessük a befektető céget, hogy ebben a régióban a magyar nyelvnek létjogosultsága van. Felhívjuk a vállalat figyelmét arra, hogy a vásárlók többségével legjobban az anyanyelvükön lehet és érdemes kommunikálni. A multikulturalitás és a kétnyelvűség a régióban élők mindennapjainak része. Nagyon fontos, hogy az újonnan jövő cégekben ezt tudatosítsuk. Bízom benne, hogy az új bevásárlóközpont nyelvpolitikája tükrözni fogja a helyi nyelvi viszonyokat.”
(A Mikó Imre Jogvédelmi Szolgálat sajtóirodája)