Ingyenes magyar állampolgársági ügyintézés Torján, Olaszteleken és Székelyszáldoboson
Az RMDSZ Háromszéki Területi Szervezetének munkatársai szeptember 11-én, szerdán, 16...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az egykori erdélyi Szászföld közepén fekvő, száz évvel ezelőtt még ezerfős, színmagyar református település, Kóbor legkorábbi írásos említése egy 1206-os keltezésű oklevélben található, amellyel az első a mai Brassó megyében. Nevezetessége a szász mintára épült magyar református erődtemplom. Bár a falu a történelem során többször teljesen kihalt, mégis mindig újra benépesült, és a sors akaratából mindig magyar lett. A község napjainkban mindössze kétszáz főt számlál, amelyből már csak hetvenen magyarok. Ők is zömében 60, de inkább 70–80 évesek, vagy annál idősebbek. A húsz és hatvan év közötti nemzedékek szinte teljesen hiányoznak a faluból. A néhány fiatal, aki még tud magyarul, tizenhét-tizennyolc éves. Magyarul beszélő gyerek egyáltalán nincs már. A falu elnéptelenedéséhez a múlt században nagymértékben hozzájárult, hogy az 1940-es második bécsi döntés után a település nem került vissza az anyaországhoz. A négy évig fennálló új magyar határ legközelebbi pontja Alsórákosnál volt, Kóbortól légvonalban 30, közúton 45 km-re.
Az egykor szász mintára épült nagy kőházakból álló, ezerfős magyar lakossággal büszkélkedő, dolgos mesteremberek és népes családjuk lakta Kóbor magyarsága száz évvel ezelőtt elindult máig elkerülhetetlennek tűnő végzete, a teljes eltűnés felé. Ne hagyjuk, hogy így legyen! Kóbor megmenekülésének utolsó esélye az erődtemplom felújítása és a turizmus beindítása a faluban. A rég várt felújítást Magyarország kormánya jelentős összeggel támogatja, azonban az Ön hozzájárulása is nélkülözhetetlen. Adományát hálás szívvel köszönjük!
Az átutaláshoz szükséges adatok: Parohia Reformata Cobor, bankszámlaszám: RO17RZBR0000060006974290, BIC: RZBRROBU, adószám: 13836440
Kóbor Református Egyházközsége