Na én egy KOSZüzemben nem dolgoznék,akármennyire is eőtérbe helyezik az alkohol fogyasztási szokásokat.Ez a hónap vicce volt…a muszáJ szót nem ly -el írjuk.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A sajtóértesülések teljességükben helytállók, a Közüzemek Rt. valóban megemeli valamelyest a szolgáltatások díját – írják közleményükben. Kozsokár Attila igazgató az ármódosítással kapcsolatban elmondta: „A szolgáltató részéről az áremelés soha sem népszerű intézkedés, ennek ellenére muszáj meglépni. Sok spekuláció jelent meg ezzel kapcsolatban a közösségi médiában, így fontosnak látom, hogy leszögezzük, hogy nem 1 lejes drágításról van szó, hanem az árak kiigazításáról. Tételesen, a felhasznált köbméterek árán emeltünk az ivóvíz esetében 46 banit, a szennyvíz esetében 30 banit. Nem a helyzetet akarjuk megszépíteni, amikor azt mondjuk, hogy mindezzel kiigazítjuk az árakat, azonban figyelembe kell venni, hogy az energiaárak is nőttek, a vízhálózat üzemeltetése pedig villanyárammal működik, közben pedig az inflációt is kell kompenzálnunk”.
A Közművek Rt. vezetője hozzátette: a vízhálózat kisebb fejlesztéseit, karbantartási munkálatait, a meghibásodások javítását mind a saját költségvetésükből finanszírozzák – a nagyobb munkákat már az egyes települések önkormányzatai fedezik –, az anyagárak csupán 2021 elején óriásit nőttek, akár 25%-ot, de egyes esetekben 50%-ot is elérte a drágulás. Ezek mind olyan tényezők, amelyeket nem lehet figyelmen kívül hagyni, ezért született meg a 46, illetve 30 banis árnövelés. A víz ára 4,26 lej köbméterenként (ugyanez a legolcsóbb bolti, palackozott vízből 120 lej lenne), a szennyvízé pedig 3,02. A számlázási elv a hatályos törvények értelmében az, hogy a vízvezetéken beérkező mennyiség megfelel a távozó mennyiségnek.
A Közüzemek Rt. maga is fizet a vízért: nagyjából évi 9.000.000 köbmétert vásárolnak – ez az éves, Kovászna megyei vezetékes vízfogyasztás. Nem számít, hogy tulajdonképp ingyenesen jön egy forrásból, a szolgáltatónak fizetnie kell az Vízügyi Hatóság (SGA) irányába.
(Közüzemek Rt.)
Na én egy KOSZüzemben nem dolgoznék,akármennyire is eőtérbe helyezik az alkohol fogyasztási szokásokat.Ez a hónap vicce volt…a muszáJ szót nem ly -el írjuk.
A tömbházakban miert nem szólitják fel a lakókat, hogy a régi belső órákat, csepegő wc-ket, csapokat cseréljék le? Nem helyes, hogy aki ügyel hogy ne legyen víz vesztesége plusz költséget fizet a hanyag ember miatt.
Miert kene lecserelni a mukodo vizorakat? Ki az az idiota aki hagyna folyni , csopogni a WC-t vagy csapot csak azert , hogy tobbet fizessen? Egyaltalan , ha nem laksz tombhazban , honnan ez a sziporkazo tenyfeltaras? Amugy , nalunk szoktak ellenorizni a lejelentett fogyasztast es a vizorak valos allasat. Nem fizet senki tobbet miattunk!!!
Mert : nincs konkurencia. A kútvíz a ” feneketlen” ülepítők miatt ihatatlan. A közöltekből nem lehet számolni semmit, a döntésekből pont az érdekeltek, a fogyasztók maradnak ki. A saját szavaikkal a leírtak: „tulajdonképpen ingyen jön” forrásból, + SGA; „megemeli valamelyest”; ármódosítás”; „áremelés”; „drágítás”; „árak kiigazítása”; „árat emelünk”; „helyzet megszépítése”; „kiigazítjuk az árakat”; energiaárak nőttek”; „inflációt kell kompenzálni”; „anyagárak óriásit nőttek 25%-50%”; „árnövelés”;….A 9.000.000köbméter vett vízből mennyi kerül eladásra? A gond, hogy a fogyasztó a törvényes jövedelem módosítást perrel se kapja meg. A víz mellett a villany, a gáz, telefon, kábel, üzemanyag, stb külön-és külön -külön mindenik ” kompenzálása” a fogyasztó nyakába szakad. Tehát lemond valamiről. Vagyis valahol csökken az eladás, nincs szükség munkásra, de kell a segély, átmenetileg emelik ott az árakat. Generált mellékhatás: spórlási ösztön, mert egyre nehezebb idők jönnek. Ipar vándorol olcsó munkaerőért, fiatal vándorol nagyobb jövedelemért. Profitvadásznak mesterséges intelligencia, robotika az olcsó megoldás. Lehet „spekulálni” itt lenn a tápláléklánc legalján. A sok „barna vizes” leeresztést, emelt hígéniát most emelt áron!. Csak mint érdekesség a tizedik bojlernél tartok! Na meg a szakmához a szerszámok, anyagok. A ráfordított időt nem számítva. Amit csinálnak: úgy kapjon a fej több oxigénes vért, hogy elkötik az egyik lábon a keringést. Már spekulálhatunk, oldhatjuk a kötést, az infláció önjáró lett az egész világban. Mind kivettük részünket. Ja, és a minőség miatt tíz éve az „említett 120-nál” sokkal drágább palackozott vizet isszuk!
Nálunk a lépcsőházban mindenkivel lecseréltették, de ablakon kidobott pénz volt. Ugyanúgy fizettetik a plusz vizet, mint eddig. Soha senki le nem ellenőrzi , hogy amit lejelentenek a lakók megegyezik-e a vízóra állásával.
De jó. Nálunk a Múzsák sétányon soha nem olvassák le a vízórákat a lakásban. Bocsánat, 10 évben egyszer.
Minőségén kell javítani, mert sárga tele homokkal, egyszerűen ihatatlan víz, és a többlet számlázást szuntessek meg, de hát így lehet csalni.
Muszály, mert a koszüzemi munkások alkohol fogyasztási szokásait elõtérbe kell helyezni.