Közérdekű hirdetés
A Nagyváradi ECO BIHOR Kft. (székhely: Nagyvárad, Borș út 3/N, Bihar megye, bejegyzé...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Január 10-én a Romániai Magyar Gazdák Egyesülete országos elnöksége és megyei elnökei üléseztek Nagyszalontán. A gazda érdekképviselet vezetőit Török László polgármester köszöntötte és kívánt sikert az áldozatos munkához, Sebestyén Csaba parlamenti képviselő megköszönte a helyi szervezőknek a lehetőséget, majd magyarországi cégek képviselőivel folytattak rövid beszélgetést. Az elnökségi ülés napirendjén időszerű kérdések szerepeltek: az RMGE részvételi lehetősége a határon túli gazdaságélénkítő programban és a romániai, ezen belül az erdélyi mezőgazdasági és vidékfejlesztési szaktanácsadás kérdései.
A résztvevő elnökségi tagok és nyolc megyei szervezet vezetői eldöntötték, hogy segítséget nyújtanak a gazdáknak és vidéki térségekben pályázóknak annak érdekében, hogy a gazdaságélénkítő program minél célszerűbben hasznosuljon, minél nagyobb mértékben szolgálja az agráriumban dolgozók és falun élők gazdasági érdekeit, a mezőgazdasági termelés hatékonyságának növelését, a helyi termékfeldolgozást és értékesítést, ezzel is hozzájárulva az itthon maradás feltételeinek megteremtéséhez.
Az RMGE megalakulása óta, több mint 27 éve végzi a szakmai tanácsadás legtöbb formáját, és az anyanyelvű felnőttképzést. Ennek szükségessége és minél szélesebb körben történő kiterjesztése most vált létszükségletté, amikor a hazai agrárszaktanácsadás minden intézménye megszűnt, a mezőgazdasági oktatás és képzés a mélyponton van.
A Romániai Magyar Gazdák Egyesülete minden forrást kihasználva – beleértve a magyarországi falugazdász-hálózat kiterjesztésének lehetőségét is – az eddiginél még intenzívebben szeretné ellátni a termelők és vidéki szereplők tanácsadását és tájékoztatását a termelés és gazdasági haszon fokozása a hazai, magyarországi és közösségi támogatások minél nagyobb arányban történő megszerzése érdekében.
(RMGE-közlemény)