Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Szűk keretből

Kovászna Megye Tanácsa a 2018-as esztendőt tervekkel és munkával kezdi, annak ellenére, hogy egyelőre nincs költségvetés, a kormány pedig az elmúlt évhez képest 14 millió lejjel kisebb összeget biztosít a működési költségek finanszírozására. Február közepére tervezik a megye költségvetésének elfogadását. Másfél hónap alatt azonban béreket és működési költségeket kell fedezni, illetve az elkezdett projektek sem szünetelhetnek a beruházásokra vonatkozó kiadások kifizetése hiányában.

„Egyértelműen instabilitás van az országban, a kormány egyik kezével adja, a másikkal többszörösen elveszi a pénzt. Az nincs rendjén, hogy a kormány szabja meg, hogy egy adott régióban a megyevezetés és a helyi önkormányzatok mire költhetik a juttatást, holott nem látnak bele azok működési folyamataiba. Mi ennek ellenére a maximumot próbáljuk kihozni ebből a félrecsúszott rendszerből és a kiszabott költségvetésből. Románia katasztrofális politikai helyzete gazdasági instabilitást von maga után az egész ország működésében. Az évből már két hét eltelt, de még mindig nem tudunk tervezni, nem látjuk, hogy az idén miből gazdálkodhatunk. Annyi biztos, hogy az ilyen intézkedéseknek köszönhetően egyre nehezebb önkormányzatot vezetni és eredményes munkát végezni” – jelentette ki Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke.
Az elmúlt évben sikerült megemelni, piacképes fizetést biztosítani az önkormányzati alkalmazottaknak, de mindez, sajnos, idén a fejlesztések kárára megy, hiszen a korábbi ígéretekkel szemben a megcsappant költségvetés miatt nem üti a széle a hosszát. A bérek kifizetésére vonatkozó forrásokat már a múlt év végén elapasztotta a kormány.
A megyevezető hozzátette: addig nyújtózkodnak, ameddig a takaró ér. A takaró, sajnos, egyre rövidebb, az állam ellehetetleníti az önkormányzatok munkáját, miközben a saját feladatait sem látja el maradéktalanul. Jó példa erre, hogy a Kovászna megyében lévő megyei utak jobb állapotban vannak, mint az ugyanolyan hosszúságú országutak, holott az országút-hálózat nemcsak a megye lakosait szolgálja ki, hanem nagy részben itt bonyolódik le a tranzitforgalom is Erdély és Moldva között.
(sajtóközlemény)

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás
Hozzászólások
  • User
    Dátum: 2018. január 18., 8:14
    ÉRTÉKELÉS: 8

    Ne tűnjön rosszindulatúnak a véleményem, de a Megyei tanácsnál, úgy mint más közigazgatási intézményeknél, legyen az városi meg megyei, nagyon sok alkalmazott van, a sógor- koma- ángyika elv mentén. Munka is van bizonyára, de azért van sok idejük vásárolgatni, internetezni munkaidőben. Megkockáztatom, hogy olyanok is vesznek fel fizetést akik nem is az adott helyen dolgoznak. Istenem, ha az a sok pénz amit ott elpazarolnak fölösleges dolgokra, meg saját célra- cuccos szolgálati mobiltelefonok meg hasonlók- szóval ha az a sok pénz egybe lenne, biztosan lehetne jó dolgokat megvalósítani nekünk, a megye lakóinak. Hisz ezért van a Megyei Tanács is, nemde?!