Folytatódnak a heves harcok a Donyeck megyei Szoledar városáért
Az orosz erők a Donyeck megyei Bahmut irányában megpróbálják átvenni az ellenőrzést ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Holmes által gründolt Theranos 2003 óta létezik, ekkor alapította azt a csalással vádolt nő. Holmes ekkor mindössze 19 éves volt, de már ekkor is óriási elképzelései voltak vele kapcsolatban. A vállalkozás ugyanis olyan technológia bevezetését ígérte – többek közt a befektetőknek is –, ami egyetlen vércseppből képes megállapítani, milyen betegségei vannak (ha vannak) a vizsgált személynek. A Theranos ehhez egy dobozméretű készüléket dolgozott ki, ám később egyre fokozódott a gyanú, hogy a termék mögötti ötlet valójában megvalósíthatatlan. Holmest ezt megelőzően többször a „következő Steve Jobsnak”, vagyis az Apple 2011-ben elhunyt alapítójának és vezetőjének nevezték, utalva arra, hogy az elképzelés megválthatja a világot.
A vád szerint Holmes és Ramesh Balwani, a nő élettársa és a cég korábbi vezetője hazudtak, hogy pénzt szerezzenek a vállalkozás működtetéséhez, ami érdekében még a tesztek eredményeit is meghamisították. Egy időben pedig azt híresztelték, hogy a technológia olyan sikeres, hogy azt a Pfizer és amerikai hadsereg is használja. A vád szerint a páros dúsgazdag befektetőket tévesztett meg az Edison nevű eszközzel, miközben tudták, hogy az nem felel meg az elvárásoknak. A bírósági iratok alapján a cég által átvert támogatók nagyjából 700 millió dollárt invesztáltak a technológiába, lényegében feleslegesen.
(HVG)
“Nem buktam el, csak találtam 10 000 utat, ami nem járható.”
-Thomas A. Edison