A pestist nem vírus okozza, de meg lehet próbálni keresztezni. Amúgy meg ez nem újdonság, minden évben van pestises beteg, nem csak ott, hanem az Amerikai Egyesült Államokban és Afrikában is. Ezen kívül, pedig szerencsére kezelhető is.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A betegséget Bayannur városában jelentették egy pásztor esetében, aki jelenleg karanténban van, egészségügyi állapota stabil. Még nem egyértelmű, hogyan jelent meg a kór a szervezetében.
A bubópestissel gyakran találkozni világszerte. Madagaszkár például több mint 300 esetet regisztrált egy 2017-es kitörés során. Tavaly Mongóliában két ember halt meg a kórban, a kór megjelenését akkor azzal magyarázták, hogy nyers mormota húst fogyasztottak.
Az Egészségügyi Világszervezet Ulaanbaatari (Mongólia fővárosa) képviselője a BBC-nek elmondta, hogy a mormota veséi is nyers húsa a helyiek szerint nagyon hatékony gyógymódnak számít.
Ezen esetek ellenére nem valószínű, hogy új járvánnyal nézünk szembe – mondta a Standfordi Orvosi Központ fertőzési szakértője.
„A 14. századtól eltérően, most már tudjuk, hogyan terjed ez a betegség” – mondta Dr. Shanti Kappagoda – tudjuk, hogyan lehet megelőzni ezt a betegséget. A fertőzötteket antibiotikummal is lehet hatékonyan kezelni” – tette hozzá.
(Digi24)
A pestist nem vírus okozza, de meg lehet próbálni keresztezni. Amúgy meg ez nem újdonság, minden évben van pestises beteg, nem csak ott, hanem az Amerikai Egyesült Államokban és Afrikában is. Ezen kívül, pedig szerencsére kezelhető is.
Na kell importalni kinabol ebbol a bubopestisbol is, hatha ennek nagyobb hatasa lesz mint a covidnak. Vagy essze kell keresztezni a laboratoriumba coviddal, hatha kialakul egy ujabb es hatekonyabb nepirto koronavirus a pestocovid. Met ugye igen sokan vagyunk, egyesek szerint !