Folytatódnak a heves harcok a Donyeck megyei Szoledar városáért
Az orosz erők a Donyeck megyei Bahmut irányában megpróbálják átvenni az ellenőrzést ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Gheorghe Cozma, az ATRU elnöke hétfőn kifejtette az Agerpres hírügynökségnek, hogy Románia felvétele a belső határellenőrzéstől mentes övezetbe több ezer Magyarországon élő román számára könnyítené meg a napi ingázást, akik Romániában dolgoznak vagy itt járnak iskolába.
Cozma felidézte, hogy több mint tíz éve késik Románia felvétele a szabad mozgást biztosító schengeni térséghez, amely „az Európai Unió egyik legkézzelfoghatóbb vívmánya”.
„Romániának és Magyarországnak stratégiai partnerekként, szomszédokként, EU- és NATO-tagokként közös érdekei vannak. Emiatt, de más okok miatt is, a határ két oldalán élő emberek jó kapcsolatot ápolnak egymással. Szoros kölcsönös függőség van a két ország között” – magyarázta a szervezet elnöke.
Emlékeztetett, hogy Románia a negyedik legnagyobb exportpiacot jelenti Magyarország számára, és a magyar tőke hatodik legfontosabb célországa. Romániában több mint 12 ezer magyar cég, Magyarországon pedig több mint 6000 román-magyar vegyesvállalat működik. „A mindennapi élet szempontjából az együttműködés minden eddiginél magasabb szintet ért el, és ez fokozható lenne Románia schengeni csatlakozásával, mert növelné a mobilitást” – vélekedett az ATRU vezetője.
Arról is beszámolt, hogy a román utazók által Magyarországon eltöltött vendégéjszakák száma 60 százalékkal nőtt; ugyanakkor sok határmentén élő román állampolgár átköltözött Magyarországra, és onnan jár naponta Romániába dolgozni.
„A csatlakozás megkönnyítené a napi ingázást, mert nem kellene többé határellenőrzésre várakozniuk” – tette hozzá Gheorghe Cozma.
A Magyarországi Románok Országos Önkormányzatának nyilvántartása szerint körülbelül 36.000 román él Magyarországon. A románok zöme a román-magyar határ közelében él; Gyula román lakossága például mintegy ötezer főre tehető.
forrás: MTI
fotó: wikimedia.org