Folytatódnak a heves harcok a Donyeck megyei Szoledar városáért
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Julien’s Auctions szombati közlése szerint a Martin D-18E típusú gitáron Cobain az 1993-as felvételen élőben játszott. A gitárral együtt jár a ütött-kopott tokja is, benne egy velúrbőr kis táskával.
A fellépésről készült Nirvana-album, az MTV Unplugged in New York olyan dalok akusztikus verzióját tartalmazza, mind az About a Girl, az Apologies és David Bowie The Man Who Sold the World című dalának feldolgozása. A lemez, amelyet négy hónappal Cobain 1994 áprilisában bekövetkezett halála után adták ki, Grammy-díjat kapott.
A gitárért valaha fizetett legnagyobb összeg 2019 júniusából származik, amikor a Pink Floyd zenésze, David Gilmour hangszeréért, egy fekete Fender Stratocasterért 3,9 millió dollárt (1,2 milliárd forintot) fizettek egy New York-i aukción.
A Julien’s aukciósház június 19-20-i árverésén Kurt Cobain más tárgyait is eladásra kínálták. A tárgyak a családhoz közel álló vagy egykor Cobainnel együtt dolgozó személyektől származtak az aukciósház közlése szerint.
Az aukciósház Music Icons árverésén elárverezték a négy éve elhunyt popsztár, Price egy legendás Blue Angl gitárját is, az 1984-es, jellegzetes felhőalakú kék hangszer 563,5 ezer dollárért kelt el.
A gitár a Grammy-díjas zenész egyik kedvenc hangszere volt karrierje csúcsán, a 80-as, 90-es években. Ezen játszott az 1984-85-ös Purple Rain, az 1987.es Sign o’ the Times, és az 1988-89-es Lovesexy koncertkörútján, valamint 1991-ben, az MTV videódíj-átadóján.
A Blue Angel a különleges, Prince számára készített felhőgitároknak az első négy darabja közé tartozott. Az eredetileg fehér darabot többször festették át különböző színekre. 2017-ben a Julien’s Prince egy kék-zöld felhőgitárját 700 ezer dollárért árverezte el.
(MTI)