Folytatódnak a heves harcok a Donyeck megyei Szoledar városáért
Az orosz erők a Donyeck megyei Bahmut irányában megpróbálják átvenni az ellenőrzést ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A képviselő először egy hazai bíróság elé terjesztette panaszát arra hivatkozva, hogy a hatóságok adminisztratív őrizetbe kényszerítették, és lakhelye elhagyását 2020 március 24 és május 14 között korlátozták.
Az EJEB határozatában leszögezte: a felperes szabad mozgását érintő korlátozások általánosak voltak Romániában 2020 márciusa és májusa között, azok nem csak a képviselőt érintették. A hatóság által kiszabott intézkedések semmi esetre sem minősülnek a személyes szabadság korlátozásának vagy háziőrizetnek. A határozat hozzátette: a panaszos – állításaival ellentétben – nem állt a hatóságok megfigyelése alatt, nem kényszerítették arra, hogy szűk helyen, nem megfelelő körülmények között éljen, és nem tiltották el a társadalmi kapcsolattartástól sem tiltották el a hatóságok.
„A román hatóságok járványügyi intézkedései a felperes esetében nem sértették meg a Emberi Jogok Európai Egyezményét” – mondta ki a bíróság.
Az EJEB az 1950-ben aláírt Emberi Jogok Európai Egyezménye betartásának felügyeletére létrehozott bíróság. Az Európa Tanács által elfogadott egyik legfontosabb egyezménynek részese a strasbourgi testület mind a 47 tagállama.
(MTI)