Folytatódnak a heves harcok a Donyeck megyei Szoledar városáért
Az orosz erők a Donyeck megyei Bahmut irányában megpróbálják átvenni az ellenőrzést ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A nemzetközi szervezet fő céljai:
valamint
– fejleszteni a baráti kapcsolatokat,
– együttműködést elérni a nemzetközi problémák megoldásában,
– és harmonizálni a közös célok eléréséért tett erőfeszítéseket
az országok között.
Bár sokszor nem úgy tűnhet, de az ENSZ megalakulása óta az emberiség viszonylagos békében él – a konfliktusokban elhunytak számának jelentős visszaesése mindenesetre ezt mutatja.
A háborús uszítók is kevésbé tudják elkerülni a felelősségre vonást. A nemzetközi együttműködés tette lehetővé például olyan háborús bűnösök felelősségre vonási eljárásának megkezdését, illetve elítélését mint az egykori jugoszláv államfő Szlobodan Milosevics, vagy a volt libériai elnök, Charles Taylor.
A Világélelmezési programon (WFP) keresztül az ENSZ számtalan életet ment meg az éhínség sújtotta területeken, a világszervezet Nevelésügyi, Tudományos és Kulturális Szervezete, az UNESCO pedig az emberiség „intellektuális és morális szolidaritását” hivatott elősegíteni.
Az ENSZ tevékenysége a sikerek mellett nem mentes a kudarcoktól sem. Ezek közé sorolható például a ruandai népirtás, vagy az etnikai tisztogatás Boszniában, amelyeket nem sikerült megakadályozni.
Még kevésbé válik a világszervezet dicsőségére, hogy 2005-ben a Kongói Demokratikus Köztársaságban ENSZ békefenntartó katonákat nemi erőszak és más bűncselekmények elkövetésében találták bűnösnek.
Bár akaratlanul, de szintén békefenntartó egységek játszottak szerepet a 2010-es haiti kolerajárvány kitörésében, amiért Ban Ki Mun korábbi ENSZ-főtitkár később bocsánatot is kért.
Az ENSZ 2003-ban befejeződött iraki olajprogramját korrupció árnyékolta be: a program igazgatója több mint egymillió dollár kenőpénzt kaphatott az az amerikai szenátus vizsgálata szerint.
A felsoroltak után az ENSZ célja a következő évekre nem is lehet más, mint hogy a hibák megelőzésével és kiiktatásával, az eredeti céloknak még inkább megfelelve, az eddigieknél még hatékonyabban működjön.
(euronews)