Folytatódnak a heves harcok a Donyeck megyei Szoledar városáért
Az orosz erők a Donyeck megyei Bahmut irányában megpróbálják átvenni az ellenőrzést ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A helyi idő szerint szerdán elfogadott dokumentum elítéli az Oroszország által támogatott úgynevezett népszavazásokat, és azok alapján négy ukrajnai régió elcsatolását és követeli, hogy Moszkva azonnal változtasson az intézkedésein. A határozat kimondja Ukrajna területi sérthetetlenségét.
A határozati javaslatot 44, túlnyomóan európai ország, köztük Magyarország terjesztette az ENSZ Közgyűlése elé a múlt héten.
Ez a mostani volt a negyedik ENSZ-közgyűlési határozat, mióta idén február 24-én Oroszország megtámadta Ukrajnát, és egyben a legnagyobb többséggel elfogadott dokumentum az ügyben.
A szavazás után tartott rövid sajtótájékoztatón az Egyesült Államok ENSZ-nagykövete kijelentette, hogy a közgyűlés üzenete hangos és világos. Linda Thomas-Greenfield úgy fogalmazott: „függetlenül attól, kicsi vagy nagy, gazdag vagy szegény országról van-e szó, ha tagja az ENSZ-nek, akkor határai a sajátjai, amelyet a nemzetközi jog véd, és ezeket senki nem rajzolhatja át erő alkalmazásával”.
A ENSZ közgyűlés határozati javaslatról szóló rendkívüli tanácskozásának hétfői ülésén a tagországok képviselői elutasították a titkos szavazásról szóló orosz indítványt.
Az ülésen Kőrösi Csaba, a közgyűlés elnöke felhívta a figyelmet arra, hogy az ENSZ alapokmánya világosan fogalmaz; az agresszió illegális, ahogy törvénytelen megtámadni egy szomszédos országot, és illegális más országok területének elcsatolása is. Hozzátette, hogy politikai megoldást kell találni, nyitva kell tartani az ajtót a diplomáciának, a harcokat Oroszország és Ukrajna között le kell állítani.
Emlékeztetett az ENSZ korábbi határozatára, amely szerint az orosz hadseregnek vissza kell vonulnia Oroszország nemzetközileg elismert határai mögé. A közgyűlési elnök kijelentette: az úgynevezett népszavazások nem nevezhetők az emberek akaratának az érintett régiókban.
A szerdán elfogadott ENSZ-határozat kimondja Ukrajna területi sérthetetlenségét, és felszólítja a világ országait arra, hogy tartózkodjanak elismerni az Oroszország által szervezett úgynevezett népszavazások eredményét.
Üdvözölte Bogdan Aurescu külügyminiszter, hogy az Egyesült Nemzetek szervezetének Közgyűlése szerdai rendkívüli ülésén elítélte Oroszországot az ukrajnai régiók egyoldalú elcsatolása miatt.
A külügyminisztérium Agerpres hírügynökséghez eljuttatott közleménye szerint Románia is megszavazta 142 további ENSZ-tagállammal együtt az Oroszországot elítélő újabb határozatát. Az Ukrajna elleni illegális háború kezdete óta az ENSZ közgyűlésén most gyűlt össze a legtöbb szavazat ebben a kérdésben.
Bogdan Aurescu úgy vélekedett, az Oroszországot elítélő határozat széles körű támogatottsága Oroszország nemzetközi elszigetelésének a jele, valamint annak, hogy a nemzetközi közösség eltökélten meg akarja védeni a nemzetközi jogon és szabályokon alapuló nemzetközi rendet.
A román külügyminisztérium álláspontja szerint az, hogy a határozatot nagy többséggel elfogadták, nagyon világos jelzést küld arról, hogy az Ukrajnához tartozó területek illegális annektálásával az Orosz Föderáció durván megsértette a nemzetközi jog alapelveit, beleértve az ENSZ Alapokmányának rendelkezéseit is.
A külügyi tárca közleménye emlékeztet, hogy Románia a leghatározottabban elítélte az orosz csapatok által illegálisan megszállt egyes ukrajnai régióknak az Orosz Föderációhoz való csatlakozásáról szóló úgynevezett „megállapodások” aláírását.
„Ezeknek a lépéseknek a nemzetközi jog szerint semmilyen hatásuk nem lehet, és Románia nem ismeri el érvényességüket, különösen ami az érintett ukrajnai régiók Ukrajnához való területi hovatartozásának megváltoztatását illeti” – szögezi le a külügyminisztérium.
forrás: MTI, Agerpres
fotó: Rick Bajornas/ENSZ