Folytatódnak a heves harcok a Donyeck megyei Szoledar városáért
Az orosz erők a Donyeck megyei Bahmut irányában megpróbálják átvenni az ellenőrzést ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ursula von der Leyen közleményében kiemelte, az Európai Unió területén gyártott, koronavírus elleni oltóanyagokat több mint 150 országba szállították Japántól Törökországon, az Egyesült Királyságon, Új-Zélandon, a Dél-afrikai Köztársaságon át egészen Brazíliáig.
Kifejtette: a kis és közepes jövedelmű országok koronavírus elleni vakcinával történő ellátására létrehozott COVAX-programon keresztül az EU mintegy 87 millió adag oltóanyagot szállított a rászoruló országokba. Ez a hozzájárulás az Európai Uniót a legjelentősebb szereplővé emeli a koronavírus elleni közdelemben az oltóanyagexport tekintetében is – fogalmazott.
Von der Leyen elmondta azt is a vakcinaexporttal párhuzamosan az EU lehetővé tette az európaiak beoltását, így az európai felnőtt lakosság több mint 75 százaléka teljes védettséget szerzett a koronavírus ellen.
Tájékoztatása szerint az EU annyi adag vakcinát exportált, mint amennyit az uniós tagországokba szállított, ami azt jelenti, hogy legalább minden második, Európában előállított vakcinával más országok oltási kampányához is hozzájárul.
„Az EU nyitott marad az unióban gyártott vakcinák további exportjára, ugyanis csakis akkor fogjuk legyőzni a koronavírus-járványt, ha mindenhol harcolunk ellene” – fogalmazott.
Az uniós bizottság elnöke közölte: az EU Joe Biden amerikai elnökkel közösen arra törekszik, hogy a globális oltási arány jövőre meghaladja a 70 százalékot. Végezetül beszámolt arról is, hogy az EU vakcinaexport-tevékenységén felül az elkövetkező hónapokban legalább 500 millió adag, koronavírus elleni oltóanyagot adományoz a legkiszolgáltatottabb országoknak.
Az Európai Unióban több mint 591 millió példányban állították ki ez idáig a koronavírus-járvány elleni védettséget igazolni hivatott, digitális Covid-igazolványt, négy kontinens 43 országa csatlakozott már az uniós rendszerhez – közölte hétfőn Brüsszelben az Európai Bizottság.
A vírus elleni oltásra, tesztre és gyógyultságra vonatkozó tanúsítvány megkönnyíti a polgárok biztonságos utazását, és kulcsfontosságú a válság által súlyosan érintett európai turisztikai ágazat támogatásában is.
Összesen 60 olyan unión kívüli ország vette fel a kapcsolatot a brüsszeli testülettel, amely csatlakozni kívánt az uniós rendszerhez. Ezek egy része már csatlakozott, 28 országgal pedig technikai szintű egyeztetés folyik.
Az Európai Parlament Eurobarométer-felmérése szerint az uniós polgárok mintegy kétharmada egyetértett abban, hogy az igazolvány a járvány alatt a legbiztonságosabb módon tette lehetővé az Európán belüli szabad utazást.
Húsz uniós tagállam használja – kiegészítő nemzeti jogalapra való hivatkozással – a tanúsítványt belföldi célokra is, például tömeges rendezvényekre, éttermekbe, mozikba vagy múzeumokba való belépésre.
Az Európai Bizottság 2022. március 31-ig felülvizsgálja az igazolványról szóló rendelet alkalmazását, és a járvány alakulásától függően jogalkotási javaslatot terjeszthet elő az alkalmazási időszak meghosszabbítására.
(MTI)